Home

Akcja naprawcza detektorów ORTOVOX 3+

W związku możliwością nieprawidłowego działania detektora ORTOVOX 3+ marka Ortovox informuje o konieczności wycofania z użytku urządzeń z oprogramowaniem w wersji 2.1. Informacje uzyskane od PARTNERÓW AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA ORTOVOX ujawniły, że w bardzo rzadkich sytuacjach może wystąpić krótkotrwałe zakłócenie działania transmisji w detektorach 3+ z oprogramowaniem w wersji 2.1.

Może to prowadzić do przedłużenia procesu poszukiwania ofiar lawiny. Przyczyną zakłóceń jest błąd oprogramowania. Nie było żadnych wypadków spowodowanych błędem oprogramowania. Jednakże, jako środek ostrożności, aby zapewnić naszym klientom maksymalne bezpieczeństwo, należy wycofać z użytku wszystkie detektory 3+ z oprogramowaniem w wersji 2.1. Urządzenia, których dotyczy akcja naprawcza, nie mogą być dłużej używane bez wymaganej aktualizacji oprogramowania.

Detektory ORTOVOX 3+

Jak sprawdzić wersję oprogramowania w detektorze ORTOVOX 3+?

Przesuń przełącznik wyszukiwania / wysyłania do pozycji wysyłania sygnału. Aby to zadziałało, przełącznik musi być wciśnięty! Teraz włącz detektor 3+. Kolejno będą wyświetlane następujące informacje:

  • 10-cyfrowy numer seryjny
  • Ekran testowy
  • Pozostała pojemność baterii
  • ZAINSTALOWANA WERSJA OPROGRAMOWANIA

Jeśli wyświetli się 2.1: URZĄDZENIE NALEŻY WYCOFAĆ Z UŻYTKOWANIA.

Jeśli wyświetli się 1.1, 2.0 lub 2.2: Twoje urządzenie NIE wymaga naprawy.

Jeśli wyświetli się napis NO NUMBER: urządzenie posiada oprogramowanie w wersji 1 i NIE wymaga naprawy.

Procedura naprawcza

W celu naprawy detektora należy przesłać go bezpośrednio do firmy ORTOVOX. Aby zapewnić możliwe prosty sposób naprawy urządzenia, prosimy o skorzystanie z formularza na stronie internetowej (www.ortovox.com/recall-3plus). Formularz będzie dostępny od 25 maja. Detektorów nie można wysłać wcześniej.

Prosimy nie używać żadnej innej formy wysyłki i nie dołączać do urządzenia innych produktów. Zwrócone zostaną detektory lawinowe z wgranym oprogramowaniem w wersji 2.2, a dodatkowo urządzenie zostanie również sprawdzone pod kątem wycieku baterii, a także przetestowana zostanie obudowa i mechaniczna funkcjonalność przełączników. Szacowany czas naprawy to około sześć tygodni.

Informacja prasowa Ortovox

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0