HomeNowości z rynku

Trendy kolorystyczne na sezon jesień – zima 2020/21

Dwa razy do roku specjaliści ISPO przygotowują zestawienia materiałów i trendów kolorystycznych, których możemy spodziewać się w kolejnych sezonach. Podczas gdy kolekcje producentów planowane są z rocznym wyprzedzeniem, producenci materiałów muszą działać jeszcze szybciej – już teraz znamy trendy kolorystyczne na sezon jesienno-zimowy 2020/21.

Równocześnie z rosnącym zapotrzebowaniem na materiały bardziej ekologiczne, zmienia się kolorystyka charakterystyczna dla danych pór roku. W nadchodzących latach obserwować będziemy odejście od silnych kolorów towarzyszących jesieni i zimie. Nowa paleta kolorów odzwierciedla potrzebę zmiany.

Specjaliści ISPO opracowali cztery podstawowe palety kolorystyczne, będące swojego rodzaju drogowskazem dla producentów planujących swoje kolekcje na przełom roku 2020 i 2021. Palety przedstawiają kolory dominujące, a także akcenty kolorystyczne stosowane w detalach oraz dodatkach.

Kolory dodające otuchy

W sezonie jesienno-zimowym kolory podstawowe powinny dodawać otuchy i stwarzać wrażenie komfortu. Od czasu do czasu spokojne tonacje naznaczone zostaną ostrymi, jasnymi barwami. Podstawowa paleta odwzorowuje poczucie prostoty oraz nostalgii. Stonowane, jasne kolory, choć dalekie od wyblaknięcia, mają za zadanie uspokajać.

Inspiracją dla przedstawionych poniżej palet kolorystycznych jest połączenie świata przyrody i technologii. W zestawieniach znajdziemy tradycyjne kolory inspirowane zimową pogodą. Swoje miejsce znajdzie tu kolor zimowego nieba, a także indygo – nowa alternatywa dla czerni. Wigor, energia i determinacja reprezentowana przez czerwień zostanie przedstawiona w nowy, nieco stonowany i głęboki sposób.

Paleta #1 – Speed

Paleta inspirowana odblaskami naturalnego światła może zostać wykorzysta w kompozycjach naturalnych oraz nowoczesnych (fot. ispo.com)

Paleta #2 – Talent

Mocno nasycone kolory w kontraście z ich bardziej neutralnymi tonami nadadzą bogatej głębi zarówno naturalnym materiałom jak i membranom (fot. ispo.com)

Paleta #3 – Capricious

Jak sama nazwa wskazuje – kapryśna paleta pełna kontrastów i gryzących się ze sobą kolorów. Może zostać wykorzystana zarówno w materiałach jednorodnych jak i printach, szczególnie w połączeniu z czernią i szarościami (fot. ispo.com)

Paleta #4 – Optic

Pastele palety mogą zostać wykorzystane subtelnie lub z rozmachem – za sprawą przędzy trójkolorowej lub połyskliwych membran (fot. ispo.com)

Michał Gurgul
źródło: ISPO

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0