HomeNowości z rynku

Innowacyjne nosidełko turystyczne od LittleLife z wyróżnieniem German Design Award Winner 2019

Brytyjska marka LittleLife znana jest w Polsce głównie z produkcji fantazyjnych, dziecięcych plecaków, inspirowanych zwierzęcymi bohaterami bajek. Jej oferta jest jednak znacznie szersza, a kluczowy jest element stanowią nosidełka dziecięce, dedykowane turystycznym aktywnościom podczas rodzinnych, plenerowych wycieczek. Jedno z nich – konkretnie model Ranger S2 Child Carrier – zostało właśnie wyróżnione tytułem Excellent Product Design w kategorii Child Care. Tym samym brytyjski producent otrzymał prestiżowe wyróżnienie German Design Award Winner 2019.

Innowacyjne nosidełko turystyczne od LittleLife z wyróżnieniem German Design Award Winner 2019 (fot. materiał prasowy)

German Design Award to jeden z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursów, w którym nagradzane są najciekawsze i najbardziej innowacyjne na rynku produkty. Wyróżnione produkty powszechnie uznawane są za pionierskie w swoich kategoriach, wnoszące wkład w rozwój międzynarodowego i niemieckiego świata designu. Co roku do konkursu zgłaszanych jest kilka tysięcy produktów, usług i rozwiązań z całego świata. Oceniane przez międzynarodowe jury produkty dzielone są na trzy obszary, z których wyodrębnia się mniejsze kategorie tematyczne. Szczegółowej ocenie podlegają nie tylko walory estetyczne produktów, ale także ich wykonanie, trwałość oraz funkcjonalność.

Bieżąca, ósma edycja konkursu oceniana była przez 46-osobowe, międzynarodowe jury, złozone ze specjalistów w dziedzinie projektowania z 11 krajów. W ramach obszaru Excellent Product Design, w kategorii Child Care wyróżnili oni nosidełko turystyczne marki LittleLife, należącej do firmy LifeMarque Ltd. Model Ranger S2 Child Carrier zdobył uznanie fachowców, którzy docenili w nimi połączenie minimalistycznego wyglądu, lekkości (zaledwie 1,7 kg), wytrzymałości oraz komfortu przemieszczania się w czasie długich spacerów.

Innowacyjne nosidełko turystyczne od LittleLife z wyróżnieniem German Design Award Winner 2019 (fot. materiał prasowy)

LITTLELIFE Ranger S2 Child Carrier

Turystyczne nosidełko, idealne na dłuższe miejskie oraz pozamiejskie spacery z dzieckiem w przedziale wiekowym od 6 do 36 miesięcy. Niska waga oraz specjalna konstrukcja zapewniają wygodę zarówno rodzicowi, jak i jego bobasowi, niezależnie od terenu, w którym się przemieszczają. Konstrukcja bazuje na trwałej, aluminiowej ramie oraz specjalnemu systemowi regulacji, dopasowującemu nosidełko do fizycznych parametrów rodzica o wzroście w przedziale 157 – 187 cm. Ergonomiczny kształt siedziska pozwala dziecku na odpowiednie ułożenie ciała podczas użytkowania. Regulacja dopasowująca nosidełko do wzrostu dziecka możliwa jest dzięki zestawowi pasków i sprzączek X-Buckle, natomiast stabilizację w czasie marszu zapewniają wygodne pasy naramienne oraz pasy piersiowe i biodrowy. Drugi z nich zaopatrzono w dwie, zapinane na suwak kieszonki, ułatwiające przenoszenie niezbędnych drobiazgów takich jak klucze, pieniądze czy telefon. Udogodnieniem jest poduszeczka, zabezpieczająca głowę oraz twarz dziecka przed uderzeniami w stelaż. Pomocna w użytkowaniu jest specjalna rączka, którą umieszczono na szczycie konstrukcji. Dużym ułatwieniem jest też specjalna podpórka, ułatwiająca stawianie całości na podłożu w pionowej pozycji. Wymiary: 28 x 26 x 75 cm, waga: 1,7 kg, maksymalne obciążenie: 20 kg. Produkt zgodny jest ze standardami BS EN 13209:2004 oraz BS EN 71-3:1994.

Innowacyjne nosidełko turystyczne od LittleLife z wyróżnieniem German Design Award Winner 2019 (fot. materiał prasowy)

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0