HomeNowości z rynku

Fjord Nansen: nowości na lato 2019

Lato dla marki Fjord Nansen to duże zmiany przede wszystkim w kolekcji namiotów, która została wzbogacona o kolejne modele. W ofercie pojawiły się również torby o wielofunkcyjnym zastosowaniu.

Przedsionek HEIMDALL połączony z namiotem (fot. Fjord Nansen)

Fjord Nansen HEIMDALL

HEIMDALL to bardzo funkcjonalny i obszerny przedsionek do namiotów. Tropik został wykonany z materiałów użytych w kolekcji Outdoor (Poliester PU o nieprzemakalności 3000 mm). Dostępny jest w wersji ze stelażem Fiberglass (waga: 1,7 kg) oraz ze stelażem z duraluminium (waga: 1,5 kg).

Pasuje idealnie do namiotów 2-osobowych (Rekvik II, Veig II, Sierra II, Lima II), ale możliwe jest również dopasowanie go do wersji 3-osobowych , Tromvika czy Tordisa, jednak nie będzie ono perfekcyjne.

HEIMDALL jako namiot sam w sobie (fot. Fjord Nansen)

HEIMDALL może pełnić funkcję namiotu samego w sobie (bez podłogi), ale jest to wersja nie najbardziej komfortowa. Taka opcja sprawdzi się może sprawdzić się podczas 2-osobowej wyprawy z plecakami lub 1-osobowej wycieczki rowerowej (z rowerem w środku!).

Dariusz Staniszewski:

Heimdall jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają już mały, lekki namiot, ale czasami udają się w podróż samochodową lub używają namiotu jako bazowego i cenna staje się dla nich większa przestrzeń. Uzyskana powierzchnia pozwala nawet na rozstawienie małych mebli campingowych, czy stworzenia miejsca do gotowania. Świetnie sprawdzi się np. podczas wyjazdu kajakowego.

Fjord Nansen SIERRA II i III COMFORT

Namiot SIERRA III COMFORT (fot. Fjord Nansen)

SIERRA II i III COMFORT to ewolucja jednego z naszych dotychczasowych bestseller’ów – znanej i lubianej Sierry. Dzięki zmienionej konstrukcji (podniesieniu stelaży w dolnej części do pionu) zyskaliśmy w środku ok. 15% większą przestrzeń w stosunku do poprzedniej wersji, co daje większy komfort spania i przebywania w jej wnętrzu. Użyte w Sierra Comfort materiały pozostały bez zmian (tropik: poliester PU o nieprzemakalności 3000 mm; sypialnia: poliester; podłoga: polietylen; stelaż: fiberglass; szpilki: stal).

  • SIERRA II COMFORT – Waga: 3,6 kg

  • SIERRA III COMFORT – Waga: 4,25 kg

Fjord Nansen TOLGA

Duże zmiany w kolekcji Fjord Nansen to wprowadzenie do sprzedaży kilku toreb, które znacząco poszerzają naszą dotychczasową ofertę.

Torba TOLGA (fot. Fjord Nansen)

Na pewno na dużo uwagi zasługuje TOLGA – praktyczna i wygodna torba transportowa dostępna w 3 rozmiarach: 40 l, 60 l i 90 l Wykonana z bardzo wytrzymałej Cordury 300D, a jej spód został dodatkowo wzmocniony poliestrem 900D. Rączki zostały wyprofilowane jako szelki do plecaka, dzięki czemu torba jest wygodna także podczas noszenia na plecach. Szeroki otwór główny umożliwia łatwy dostęp do jej wnętrza. Z dodatków należy wymienić: kieszonkę na klapie i siatkowe przegródki po bokach w środku torby oraz zapinaną na zamek kieszonkę z boku torby, na zewnątrz. Warto dodać, że po złożeniu zajmuje mało miejsca w szafie, a jej najmniejsza wersja spokojnie zmieści się do szafki na siłowni, czy na basenie.

ADVENTURE BAG 30 (fot. Fjord Nansen)

Kolejna nowość to wodoodporna torba ADVENTURE BAG wykonana z PVC. Otwierane są po długiej krawędzi, co zapewnia wygodny dostęp do wnętrza i łatwe pakowanie. Zapięcie dodatkowo zabezpieczone jest taśmami i zapinane klamrami do boków torby. Idealne sprawdzą się do bezpiecznego przenoszenia suchych rzeczy nawet podczas najgorszej ulewy lub, wręcz przeciwnie, transportu mokrych np. pianki. Świetne na wyjazd kajakowy czy motocyklowy. Posiadają wodoodporność w standardzie IPX6: Całkowite zabezpieczenie przed strumieniem wody płynącej z różnych kierunków z wydajnością do 100 litrów na minutę. W czasie długotrwałego zanurzenia, zanurzenia powyżej 1 m, a także działającego silnego ciśnienia istnieje możliwość przedostania się wody do środka opakowań tej klasy.

ADVENTURE BAG 65 (fot. Fjord Nansen)

Dostępne są w dwóch pojemnościach: mniejsza ADVENTURE BAG 30 (pomarańczowa) posiada długi pasek do noszenia na ramieniu oraz klasyczne, wygodne taśmy do przenoszenia w dłoni (spinane rzepem); większa ADVENTURE BAG 65 (granatowa) ma wygodne paski, które sprawdzą się do noszenia torby zarówno w dłoni, jak i na plecach.

Przemysław Siudem, Stanisław Stanisław:

Testowaliśmy ją wyprawie kajakowej Sanem i Wisłą od Leska do Gdańska (ponad 1000 km). Świetnie się sprawdziła. Zapakowana, idealnie mieści się w lukach bagażowych. Dla nas największą zaletą był łatwy dostęp do bagażu. Bardzo pomocne są też paski ściągające, oraz wygodny pas na ramię dzięki czemu ma się wolne ręce. Torba w 100% jest wodoszczelna. Gorąco polecam.

Krzysiek Jędrzejak:

Torba testowana była podczas jesiennego wyjazdu surfingowego na Islandię. Uprawianie tego sportu w niskich temperaturach wody i powietrza wymaga po każdej sesji szybkiej i sprawnej zmiany mokrej pianki neoprenowej na suchą odzież. W tym celu wykorzystaliśmy nieprzemakalną torbę, do której można było wejść, zdjąć szybko piankę i transportować ją bez obaw, że woda będzie wydostawać się na zewnątrz. Materiał, z którego została wykonana torba jest bardzo solidny i odporny na przetarcia. Dodatkowym atutem torby z pewnością jest możliwość noszenia jej jako plecaka.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0