HomeNowości z rynku

Innowacyjnie, praktycznie, z miejskim zacięciem. Jakie nowości proponuje Aku na bieżący sezon?

Włoski producent, znany z produkcji obuwia górskiego i turystycznego, po raz kolejny zaskakuje swoją kolekcją. Choć nie brakuje w niej znanych od lat bestsellerów – częściowo w odświeżonych wersjach – to sporo jest również nowości. Dotyczy to zarówno linii wysokogórskiej, obuwia trekkingowego i hikingowego, jak i niższych modeli, często o stricte miejskim zacięciu. Innowacyjne rozwiązania pojawiły się również w zastosowanych technologiach oraz materiałach. Na co konkretnie warto zwrócić uwagę w kontekście sezonu wiosna-lato 2019?

fot. Aku

W odróżnieniu od tradycyjnych modeli bazujących na naturalnej skórze, w bieżącej ofercie pojawiło się lekkie i elastyczne obuwie Selvatica GTX. W całości jest ono wykonane z wysokiej jakości, sztucznych materiałów oraz dostępne w dwóch wariantach wysokościowych. Nowością jest model Rapida, będący doskonałym wyborem dla osób identyfikujących się z modą outdoorową, ale poszukujących bardziej miejskich rozwiązań. Ponadto ceniony hikingowy model Trekker Lite doczekał się swojej najnowszej, trzeciej już odsłony oraz bardziej zaawansowanej wersji PRO.

AKU Trekker Lite III GTX

AKU W’s Trekker Lite III Grey & Lila (fot. Aku)

Bezpośredni następca modelu Trekker Lite II – hikingowego bestsellera, chętnie nabywanego przez miłośników gór niezależnie od pory roku. Choć dedykowany jest na umiarkowanie trudne, weekendowe trasy, to sprawdzi się również w warunkach bardziej wymagającego trekkingu. Wzrok przyciąga w nim nowoczesny design, inspirowany modelem Tengu GTX. Nowy Trekker ulepszony jednak został jednak przede wszystkim pod kątem technologicznym. Jedną z głównych jego zalet jest obniżenie wagi o 50 gramów względem poprzednika. Cholewka butów wykonana ze skóry zamszowej, wzmocnień poliuretanowych oraz oddychającej tkaniny AIR8000®. Za najwyższe parametry nieprzemakalności oraz oddychalności niezmiennie odpowiada membrana GORE-TEX® Performance Comfort. Ważnym aspektem najnowszych Trekkerów jest zastosowanie kroju Anatomical Fit. Pozwala on na naturalne ułożenie stopy wewnątrz tego modelu, jednocześnie gwarantując stabilizację i komfort marszu. W śródpodeszwie zastosowano piankę EVA oraz system IMS, odpowiadające za amortyzację i uniknięcie przeciążeń. Gwarancją przyczepności jest podeszwa zewnętrzna Vibram® Curcuma. Waga pojedynczego buta: damski 38 EU: 445 g, męski 42 EU: 570 g.

AKU Trekker PRO GTX

AKU M’s Trekker PRO GTX Black & Turquoise (fot. Aku)

Bardziej zaawansowana technicznie wersja modelu Trekker Lite III GTX. Trekker Pro wyposażony jest w znacznie masywniejszą konstrukcję, która doskonale sprawdzi się na wymagających, dłuższych szlakach oraz do podróży z cięższym plecakiem. W odróżnieniu od klasycznego, hikingowego modelu przednia część została wyposażona w dodatkowy, gumowy otok. W celu możliwie najlepszej amortyzacji w konstrukcji śródpodeszwy zastosowany został innowacyjny system Elica. Idealnie podąża on za ruchem stopy, znacznie odciążając ją w czasie marszu, zwłaszcza w nierównym terenie. W praktyce przekłada się to na minimalizacja obtarć i nadwyrężeń, jak również zmniejszenie przeciążenia stawów. Inne, flagowe technologie i materiały zastosowane w wersji PRO pokrywają się z kluczowymi dla Trekker Lite’a III GTX. But jest więc wyposażony w membranę GORE-TEX® Performance Comfort, zamsz i AIR8000® w cholewce czy Vibram® Curcuma w podeszwie zewnętrznej. Waga pojedynczego buta: damski 38 EU: 525 g, męski 42 EU: 660 g.

AKU Selvatica GTX

AKU M’s Selvetica GTX Green (fot. Aku)

Selvatica obrazuje otwartość włoskiego Aku na dosyć nietpowe rozwiązania konstrukcyjne. Lekkie, zwinne przeznaczone do szybkich marszy i lekkiej turystyki obuwie zostało w większości wykonane w technologii bezszwowej. Możliwe było to dzięki zastosowaniu gotowych odlewów z przetworzonego PU. Niniejsza konstrukcja pozwala na niezwykle szybkie poruszanie się po umiarkowanie trudnych terenach górskich, jednocześnie przy zachowaniu dużego komfortu użytkowania. Selvatica wyposażona została w najbardziej zaawansowane technologie Aku, m.in. w system Elica odciążający stopy i stawy w czasie marszu. Cholewka otrzymała wsparcie systemu Exoskeleton, celem zapewnienia jej odpowiedniej równowagi podczas marszu. Gwarancją wysokich parametrów oddychalności oraz wodoodporności jest membrana GORE-TEX® Extended Comfort. Do tego dochodzi przyczepny bieżnik podeszwy Vibram® Megagrip, zapewniający doskonałą przyczepność również w wilgotnym terenie. Selvatica GTX jest dostępna zarówno w niskiej, klasycznej wersji, jak i Mid sięgającej do kostki. Waga pojedynczego buta (wersja poniżej kostki): damski 38 EU: 360 g, męski 42 EU: 425 g.

AKU M’s Selvatica MID GTX Blue (fot. Aku)

AKU Rapida GTX

AKU W’s Rapida GTX Denim Blue

Seria Rapida to uniwersalne obuwie z miejskim zacięciem. Stylowa konstrukcja wykonana z zamszowej skóry została wzbogacona o grubą i wygodną warstwę amortyzacyjną z pianki EVA. Wewnętrzne usztywnienie zostało wykonane z elastycznego materiału, umożliwiającego zgięcie cholewki, a tym samym wygodniejsze przetoczenie stopy w miejskim terenie. Dla zagwarantowania odpowiedniej trakcji w podeszwie zastosowano bieżnik Vibram® Cruise. Model ten jest dostępny zarówno w wersji z membraną GORE-TEX® Extended Comfort jak i bez. Model wykonany jest aż w 9 wersjach kolorystycznych – 5 męskich i 4 damskich. Waga pojedynczego buta: damski 38 EU: 320 g, męski 42 EU: 370 g.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0