HomeNowości z rynku

Nowa kolekcja Kubka Polskiego

Kubek Polski to koncept i pierwsza marka własna firmy Crag Sport. Projekt opiera się na systematycznym wprowadzaniu limitowanej kolekcji kubków emaliowanych nawiązujących do tematyki outdoorowej. Nowy model kubków został wyprodukowany w fabryce emalii w Rybniku. Grafiki drugiej serii Kubka Polskiego zostały zaprojektowane przez Emilię Bober i nawiązują tematyką do regionów turystycznych w Polsce. W kolekcji znajdziemy kubek Tatrzański, Bieszczadzki, Karkonoski, Jurajski, Mazurski oraz Bałtycki.

Nowa kolekcja Kubka Polskiego (fot. Crag Sport)

Kubek Tatrzański to przecudna panorama Tatr widziana z Gubałówki. Charakterystyczny profil Giewontu dominuje linię szczytów. Za nim pozornie łagodne kształty Tatr Zachodnich z osławionymi Czerwonymi Wierchami na czele. Kozica na pierwszym planie przyszła na Gubałówkę z wizytą, gdyż na co dzień mieszka na niedostępnych zboczach powyżej granicy lasu.

Kubek Tatrzański (fot. Crag Sport)

Kubek Bieszczadzki został zainspirowany ciszą zapadającego zmierzchu na połoninie, kiedy doliny kryją się już w półmroku, a ostatnie promienie zachodzącego słońca zmieniają kolory traw na górujących nad nimi łąkach na ciepłe brązy i złotawe zielenie. Bardziej wytrawni znawcy Bieszczad rozpoznają w szczycie na drugim planie Halicz.

Kubek Bieszczadzki (fot. Crag Sport)

Kubek Karkonoski przedstawia widok na strome zbocza Kotła Małego Stawu i dwa schroniska w dole – sławetną Samotnię nad stawem oraz Strzechę Akademicką za lasem to moje wspomnienia z dzieciństwa. Ponad główną granią Karkonoszy wyłania się cel wielu wędrówek – najwyższa Śnieżka z obserwatorium w kształcie talerzy. Grupa skał po lewej stronie rysunku w rzeczywistości znajduje się bliżej Wielkiego Stawu.

Kubek Karkonoski (fot. Crag Sport)

Kubek Jurajski to połączenie teraźniejszości z przeszłością w zapierającej dech scenerii. Jurajscy wspinacze mogą podziwiać nie tylko wapienne formacje skalne lecz również wspaniałe widoki na średniowieczne warownie. Szczególnie spektakularnie prezentuje się narysowany na tym kubku zamek w Mirowie oraz sąsiadująca z nim grupa “Skał przy zamku”.

Kubek Jurajski (fot. Crag Sport)

Zapadający wieczór nad jeziorem to moment magiczny. Bledną kolory, jedynie słońce żywo połyskuje w tafli jeziora. Zaraz zgaśnie i wtedy woda stanie się równie ciemna, jak otaczający ją las. Ostatnie łódki spieszą do przystani. Cichną odgłosy dnia. Ciszę przerywa niekiedy plusk zarzucanej wędki. Tak właśnie prezentuje się Kubek Mazurski.

Kubek Mazurski (fot. Crag Sport)

Kubek Bałtycki pobudzi wszystkie pozytywne wspomnienia z nad morza. Ostre promienie słoneczne odbijają się silnie od piasku przez co krajobraz nadmorski zapamiętuje się zawsze w jasnych barwach. Silny wiatr od morza fantazyjne kształtuje haczykowate chmurki zwiastujące kolejny dzień wyśmienitej pogody. Wiatr jest też sprzymierzeńcem wielu amatorów sportów wodnych. Bałtyccy plażowicze chronią się przed nim w malowniczych budkach.

Kubek Bałtycki (fot. Crag Sport)

Kubki zapakowane są w estetyczny, ekologiczny kartonik, dzięki czemu jest to świetny pomysł na prezent. Podobnie jak w przypadku pierwszej kolekcji, tak i teraz 1% ze sprzedaży kubków przekazywany jest na wsparcie Leśnego Pogotowia Jacka Wąsińskiego. Dzięki sprzedaży pierwszej kolekcji w Ośrodku powstał drewniany domek dla zwierząt drapieżnych.

Nowa kolekcja Kubka Polskiego (fot. Crag Sport)

Kubek Polski będzie można zakupić już na początku grudnia w najlepszych sklepach outdoorowych, a także na stronie: www.kubekpolski.pl.

Informacja prasowa Crag Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0