HomeImprezy outdoor

WinterCamp 2.0: Poznaj góry zimą!

Potężna dawka wiedzy, fantastyczni ludzie i aż pięć dni doskonałej zabawy. Już w lutym 2020 w nowej rozszerzonej formule odbędą się biwaki szkoleniowe WinterCamp. Tym razem uczestnicy mogą wybrać 3 terminy i 2 lokalizacje – bo oprócz tradycyjnego Turbacza dochodzi również Polana Chochołowska w Tatrach z edycją rodzinną. Dla wielbicieli gór to doskonała szansa na zdobycie nowych lub podszlifowanie dotychczasowych umiejętności, jak zawsze spotkania z inspirującymi osobowościami, a przede wszystkim dobra zabawa.

Nowa dekada – nowa impreza

Pierwszy WinterCamp odbył się w 2010 roku, wzięło w nim udział około 70 osób. Przez dziesięć lat szkolenia z zakresu biwakowania, dobierania górskiego sprzętu, wspinaczki lodowej czy pierwszej pomocy w górach przeszło ponad 2000 osób. Co roku WinterCamp gromadzi nie tylko początkujących adeptów górskich wędrówek, ale również himalaistów, alpinistów, podróżników i sympatyków imprezy.

fot. mat. WinterCamp

Dlaczego 2.0?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, w roku 2020 nadszedł czas na gruntowną zmianę formatu. W efekcie organizatorzy stworzyli nowy program głównej edycji z różnymi poziomami zaawansowania, a dzięki przedłużeniu wszystkich spotkań wzbogacili zajęcia i wprowadzili nowe tematy szkoleń. Tegorocznym hitem jest dodatkowa edycja w nowym wyjątkowym miejscu, w samym sercu Tatr, w schronisku na Polanie Chochołowskiej – w otoczeniu najwyższych polskich gór! Oprócz jak zawsze wspaniałych spotkań z wybitnymi gośćmi można spodziewać się także wieczorów w prawdziwie schroniskowym klimacie, z gitarą, w gronie pasjonatów, słuchając niezwykłych górskich opowieści.

Merytoryczna petarda

Uczestnicy biwaku WinterCamp 2.0, który odbędzie się w dniach 12-16 lutego, mieszkać będą w namiotach w pobliżu schroniska pod Turbaczem w samym sercu Gorczańskiego Parku Narodowego, skąd roztacza się przepiękny widok na Tatry.

fot. mat. WinterCamp

Biorąc pod uwagę potrzeby adeptów zimowej, górskiej przygody organizatorzy oferują szkolenia: biwakowe – z poruszaniem się w zimowych warunkach, lawinowe ABC, skitourowe, medyczne oraz terenoznawcze. W tym roku każdy z uczestników może wziąć udział we wszystkich szkoleniach, a także wybrać poziom zaawansowania. Poza blokiem szkoleniowym na Turbaczu zaplanowano także zajęcia dodatkowe, w tym między innymi wspinaczkę w rakach i z czekanami na specjalnie przygotowanej lodowej ścianie! Instruktorami są profesjonaliści – ratownicy górscy, podróżnicy, himalaiści i instruktorzy POG.

fot. mat. WinterCamp

Organizacja specjalistycznych szkoleń jest możliwa między innymi dzięki wsparciu wielu partnerów, do grona których zaliczyć można firmy takie jak: PETZL, Ortovox, The North Face, Pajak, Lesovik, Marmot, Idlo czy Nikwax.

Rodzinny ewenement

Cieszące się coraz większym zainteresowaniem edycje WinterCamp Family to unikatowe rodzinne spotkanie w klimatycznym górskim schronisku, w trakcie którego dzieciaki zachwycają się nową inspirującą odsłoną zimy, a rodzice w praktyce mogą wykorzystać pozyskaną wiedzę. Są to spotkaniapostrzegane jako fora wymiany doświadczeń aktywnych rodzin z warsztatami wychowawczymi, komunikacyjnymi czy inspiracyjnymi. Ze względu na różne terminy ferii zimowych organizatorzy postanowili zrealizować w nadchodzącym sezonie aż dwie edycje rodzinne – jedną w Tatrach w terminie 5-9 lutego, a drugą w Gorcach w terminie 19-23 lutego.

fot. mat. WinterCamp

Opowieści z dachu świata

Nieodłącznym elementem biwaków WinterCamp są wieczorne spotkania z podróżnikami, przebiegające w wyjątkowej, kameralnej atmosferze. Przez lata na biwaku gośćmi byli m.in. himalaiści: Adam Bielecki, Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Piotr Pustelnik czy czołowy biegacz górski Piotr Hercog. Nazwiska niektórych  tegorocznych gości jeszcze są tajemnicą, ale już wiadomo, że w gronie prelegentów wystąpią m.in. Kacper Tekieli, Michał Król, Maciek Ciesielski czy Wojtek Grzesiok.

Ludzie przede wszystkim

WinterCamp jest jednak przede wszystkim doskonałą okazją do poznania entuzjastów górskiej turystyki i znalezienia przyjaciół na całe życie. W programie biwaku, poza wspólnymi zajęciami i prelekcjami zaplanowane są spotkania i gry integracyjne, ogniska, śpiewogranie przy gitarze, a nawet wieczorna impreza w schronisku.

fot. mat. WinterCamp

Dokładny plan WinterCamp 2.0 oraz WinterCamp Family Tatry i WinterCamp Family Gorce, opis szkoleń oraz kadry szkoleniowej można znaleźć na stronie:http://wintercamp.org.pl

***

Organizator:Polish Outdoor Group

Sponsorzy:The North Face, Woda Góry Las, Pajak, Lesovik

Partnerzy technologiczni:PETZL, Ortovox, Coleman, Mitshubishi Motors, Idlo, Nikwax, This1.

Partnerzy merytoryczni:Gorczański Park Narodowy, GOPR-Podhale, Klub Wysokogórski Gliwice, Bezpieczny Kazbek, Ratunek.eu, Fundacja Kukuczki, Odkrywca Zdobywca, VMG EXPO, Ispo Munich, Gram Events.

Informacja organizatora

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0