HomeNowości z rynku

Namioty dachowe Thule Tepui, czyli przygoda na najwyższym poziomie 

Koronawirus potężnie skomplikował plany wyjazdowe wielu polskich turystów – skutecznie odcinając ich od wyjazdów za granicę i utrudniając planowanie wszelkich innych letnich wojaży. Ale może zamiast rozpaczać, warto potraktować to jako szansę na odkrycie nowych miejsc i nowych sposobów na podróżowanie i spędzanie czasu na świeżym powietrzu? Takim sposobem może być np. zaopatrzenie się w montowany na dachu auta namiot Thule Tepui, dzięki któremu możemy w krótkim czasie odwiedzić mnóstwo interesujących miejsc… i we wszystkich wygodnie obozować i nocować.

Montowany na dachu auta namiot Thule Tepui (fot. Daniel Ahlgren / Thule)

Ten rok będzie zdecydowanie różnił się od poprzednich lat – szczególnie mocno będzie to widoczne w turystyce. Nasze urlopy i wiosenno-letnio-jesienne wypady będziemy spędzać bliżej domu, głównie w Polsce i raczej będziemy unikać tłumnie odwiedzanych miejsc. Ale może to i dobrze?

Samotne podróżowanie i spanie pod namiotem ma mnóstwo zalet i ogromną rzeszę zwolenników – i trudno się dziwić, bo to doskonały sposób na oderwanie się od miejskiego zgiełku i spanie tak blisko natury, jak to tylko możliwe. Niestety, nie wszędzie da się bezpiecznie i wygodnie rozbić namiot, a poza tym po ciężkim dniu podróży, przemierzania szlaków czy eksplorowania dzikich zakątków, nie każdy może mieć czas, siły i ochotę, by to robić. Dla takich osób świetną alternatywą mogą być wspomniane już namioty dachowe Thule Tepui – zintegrowane z platformą montowaną na dachu auta.

Błyskawiczny patent na komfortowe spanie

Korzystając z takiego rozwiązania nie musimy się przejmować tym, na jakiej nawierzchni biwakujemy (np. czy jest odpowiednio stabilna i sucha), a samo rozstawienie i przygotowanie namiotu do mieszkania i noclegu trwa zaledwie chwilę. Namiot na aucie oznacza również wyższy poziom bezpieczeństwa i mniejsze ryzyko nocnego spotkania z reprezentantami miejscowej fauny – wszak poranne spotkanie z niedźwiedziem w Bieszczadach czy wizyta zaskrońca dla niektórych mogą nie być najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia.

Oczywiście, to nie jest coś, co w Polsce zdarzać się może codziennie, ale namiot dachowy ma znacznie więcej zalet. Oferuje znacznie wyższy poziom komfortu (również termicznego) pozwala skuteczniej odizolować się od otoczenia i cieszyć się wspaniałym widokiem na przyrodę, czy wschody i zachody słońca.

Montowany na dachu auta namiot Thule Tepui (fot. Thule)

Oczywiście, nie jest to propozycja dla wszystkich – ale jeśli czyjś pomysł na spędzanie czasu na świeżym powietrzu zakłada całodzienne aktywności (MTB, surfing, wędkarstwo, wędrowania po górach, zwiedzanie okolicy) lub jeśli ktoś po prostu chce mieć do dyspozycji błyskawicznie dostępne, wygodne i przestronne miejsce do spania, to namiot dachowy Thule Tepui będzie do tego celu idealny.

Rodzina na dachu

W ramach serii Thule Tepui firma oferuje kilka modeli, w których komfortowo (na grubym, piankowym materacu) spać może do 4 osób (platforma podłogowa namiotu oczywiście jest wtedy znacznie większa od dachu auta i wspierana odpowiednimi wspornikami). W ich przypadku z wodoodpornego połączenia bawełny i poliestru wykonane są zarówno dach, jak ściany namiotu. W Thule Tepui również znajdziemy duże okna (zamykane, z moskitierą i osłoną przeciwdeszczową – dzięki której okno może pozostać otwarte i zapewniać wentylację nawet w czasie deszczu), a także system wewnętrznych kieszeni/przegród, w którym możemy wygodnie przechowywać wyposażenie niezbędne na biwaku. Oczywiście, wszystkie namioty mają również na wyposażeniu składaną drabinę, po której wygodnie dostaniemy się do wnętrza.

Montowany na dachu auta namiot Thule Tepui (fot. Thule)

Namioty dachowe Thule Tepui bez problemu można zamontować na standardowych bagażnikach bazowych marki Thule. Firma oferuje również do nich całą gamę przydatnych akcesoriów do namiotów – wśród nich warto wymienić np. dodatkowe pokrowce na materace, prześcieradła, torby na buty, przedsionki czy osłonę docieplającą Thule Tepui Weather, pozwalającą na komfortowe korzystanie z namiotu również zimą.

Więcej informacji o namiotach dachowych Thule Tepui znaleźć można na stronie Cartravels.pl oraz w salonach stacjonarnych MCMw Warszawie i Wrocławiu.

Montowany na dachu auta namiot Thule Tepui (fot. Thule)

Artykuł sponsorowany

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0