HomeNowości z rynku

Dropline – nowy but speed hikingowy od Salewy

SALEWA utworzyła Dział Obuwia w 2005 roku. Od tamtego czasu zespół badawczo-rozwojowy w Montebelluna opracował szereg innowacyjnych produktów zwłaszcza w kategorii technicznego obuwia podejściowego. Teraz południowotyrolska marka sportów górskich wprowadza nieco zamieszania również w segmencie speed hikingowym. Dropline, czyli nowość SALEWA na sezon Lato 2020 to zaawansowany technologicznie niski but znakomicie pochłaniający wstrząsy podczas szybkiego poruszania się w terenie górskim.

Dropline – nowy but speed hikingowy od Salewy. Doskonała amortyzacja i stabilizacja w nierównym terenie (fot. Salewa)

Stworzony specjalnie pod kątem dynamicznego poruszania się po nierównym, górskim podłożu nowy Dropline zachwyca jednocześnie lekką konstrukcją i optymalną amortyzacją uderzeń. Przekłada się to na mniejsze obciążenia stawów i mięśni, dzięki czemu miłośnicy gór mogą jeszcze dłużej cieszyć się aktywnością w terenie.

Dropline – nowy but speed hikingowy od Salewy. Doskonała amortyzacja i stabilizacja w nierównym terenie (fot. Salewa)

Nowa budowa systemu podeszwy i specjalnie opracowana przez Pomoca podeszwa zewnętrzna sprawiają, że but doskonale sprawdza się w różnego rodzaju terenie górskim, podczas gdy strefa S-Path wspomaga naturalne przetaczanie stopy, co pomaga skutecznie zaoszczędzić energię podczas ruchu. Ponadto zastosowane własnościowe technologie SALEWA zapewniają stopie znakomitą, kompleksową ochronę. Niezwykle lekka zaawansowana śródpodeszwa EVA to gwarancja świetnej amortyzacji i komfortu, a sprawdzony SALEWA 3F System utrzymuje stopę w jednej stabilnej pozycji. Wszystko to czyni Dropline idealnym kompanem szybkich podejść i zejść podczas dłuższych wycieczek w terenie górskim.

Dropline – nowy but speed hikingowy od Salewy. Doskonała amortyzacja i stabilizacja w nierównym terenie (fot. Salewa)

Dropline – najważniejsze informacje:

  • Cholewka: elastyczna i oddychająca siateczka Air Mesh, wyściółka Gore-Tex® Extended Comfort, siatka ochronna EXA-Shell,
  • System podeszwy: znakomicie amortyzująca zaawansowana śródpodeszwa EVA, podeszwa zewnętrzna, POMOCA S-Path Dropline, wkładka Ortholite®,
  • Technologie: Stabilizujący 3F system i obejmująca stopę ochronna siatka Exa Shell,
  • Elastyczny ochraniacz na sznurowadła i wzmocniona, chroniąca przed uderzeniami osłona pięty,
  • Waga: 371/315 g (model męski/ model damski),
  • Cena: 699,90 PLN / 799,90 PLN (model Gore-Tex®),
  • Model dostępny także w wersji bez Gore-Tex®.

Dropline – nowy but speed hikingowy od Salewy. Doskonała amortyzacja i stabilizacja w nierównym terenie (fot. Salewa)

Jak mówi William Starka, Senior Product Manager w dziale Footwear & Equipment SALEWA:

Zastosowany w Dropline system podeszwy stworzyliśmy z myślą o wszystkich entuzjastach aktywności górskich, którzy w tym trudnym terenie chcą ruszać się szybciej, dłużej i bardziej komfortowo. Przez większy komfort rozumiemy tu minimalne obciążenia mięśni i stawów dzięki szybkiemu i jednocześnie płynnemu przetaczaniu stopy podczas dynamicznych wycieczek, znakomitą amortyzację wstrząsów – zwłaszcza w trakcie drogi zejściowej – oraz najlepszą stabilność kierunkową. Podeszwa zewnętrzna zaprojektowana została tak, by wspomagać naturalny ruch pięta-palce i zagwarantować maksymalne przełożenie siły, zapobiegając stratom energii. Ponadto nowy model speed hikingowy od SALEWA jest bardzo lekki i zapewnia stopie odpowiednio dużo miejsca, a przy tym pozostaje optymalnie dopasowany. Dropline to świetny wybór dla miłośników dłuższych speed hikingowych wyjść w góry, którzy szukają znakomitej amortyzacji oraz chroniącego i precyzyjnie obejmującego stopę kroju.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0