HomeNowości z rynku

Najważniejsze premiery Salewy tej jesieni: kurtki Fanes Sarner Down Hybrid i Fanes Wool Powertex

Specjalizująca się w sportach górskich marka łączy naturalne ociepliny z technicznymi materiałami. Efekt? Funkcjonalne produkty do użytku w górach i na co dzień, doskonałe na nadchodzącą jesień.

Najważniejsze premiery Salewy tej jesieni: kurtki Fanes Sarner Down Hybrid i Fanes Wool Powertex (fot. Salewa)

Zlokalizowana w południowotyrolskich Dolomitach SALEWA to ekspert w dziedzinie sportów górskich. W tym roku marka poszerza swoją kolekcję jesienną o 21 nowych produktów znakomicie sprawdzających się w sezonie przejściowym. Kolekcja dostępna od września 2020 opracowana została z myślą o zmiennej jesiennej pogodzie i skaczących temperaturach: hybrydowe modele w inteligentny sposób łączą funkcjonalne naturalne materiały i innowacyjne technologie. Dwiema najważniejszymi jesiennymi premierami są kurtki Fanes Sarner Down Hybrid i Fanes Wool Powertex z linii Alpine Life: ich techniczne właściwości i dopracowany, komfortowy krój sprawiają, że z powodzeniem będą one towarzyszyć ci zarówno podczas sportowych wyjazdów w góry, jak i na co dzień w mieście.

Salewa Fanes Sarner Down Hybrid Jacket (męska). Cena RRP: 1499,90 PLN

Nowa Fanes Sarner Down Hybrid Jacket to lekka, ciepła kurtka puchowa zapewniająca doskonałą ochronę przed wiatrem, wodą i zimnem w jesienne dni. Hybrydowa konstrukcja łączy puch kaczy w części korpusu, na plecach i w kapturze dla optymalnej izolacji termicznej oraz mieszankę naturalnej wełny i syntetycznych włókien w rękawach. Kurtka waży mniej niż 600 g i doskonale oddycha, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas spacerów i wycieczek w górach.

Salewa Fanes Sarner Down Hybrid Jacket (damska). Cena RRP: 1499,90 PLN

Projektanci Salewy starają się, by każdy produkt marki umożliwiał użytkownikowi cieszenie się naturą, ale też był wobec niej jak najbardziej fair: wełna zastosowana w Fanes Sarner Down Hybrid pochodzi z recyklingu, a puch posiada certyfikat RDS. Kurtka urzeka swoją wszechstronnością, funkcjonalnością i wysokim komfortem noszenia – wszystko dzięki naturalnym materiałom oraz ręcznemu wykonaniu tradycyjnymi południowotyrolskimi technikami.

Salewa Fanes Wool Powertex (damska). Cena RRP: 1599,90 PLN

Fanes Wool Powertex to natomiast wodo- i wiatroszczelna, a zarazem świetnie oddychająca kurtka wykonana z niezawierającego związków PFC zaawansowanego materiału Powertex. W modelu zastosowano wysokiej jakości techniczną mieszankę materiałów łączącą wełnę i laminat Powertex, dzięki czemu zapewnia on niezawodną ochronę przed kapryśną jesienną aurą. Sportowy krój opracowany pod kątem wycieczek i trekkingów w górach jest na tyle uniwersalny, że kurtka świetnie pasować będzie również do codziennej odzieży. Dzięki dziesięcioprocentowej domieszce Alpine Wool model oferuje także naturalne właściwości wełny owiec górskich, która słynie ze znakomitej izolacji, odprowadzania wilgoci i termoregulacji. Kurtka Fanes Wool Powertex Jacket wyróżniona została nagrodą ISPO Award 2020 w kategorii Outdoor Hiking Jackets.

Salewa Fanes Wool Powertex (męska). Cena RRP: 1599,90 PLN

Jesienna kolekcja SALEWA dostępna jest od września 2020 w sklepach stacjonarnych i online.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0