HomeRynek outdoor

Crag Store, więcej niż sklep. W Krakowie powstaje brandstore Patagonii i Black Diamond

Kolekcja topowych marek outdoorowych oraz przestrzeń spotkań dla osób dzielących zamiłowanie do aktywnego obcowania z naturą, darzących szacunkiem naszą planetę, a także ceniących jakościowe i pomysłowe rozwiązania. Tak krótko można opisać nowy flagowy butik Patagonii i Black Diamond, który właśnie otworzył się w stolicy Małopolski.

fot. Crag Store

„Nie kupuj jeśli nie potrzebujesz” – to hasło przewodnie, które wkrótce pojawi się w krakowskiej przestrzeni miejskiej i będzie prowadzić na ulicę Bronowicką 126, do Crag Store– flagowego showroom’u dwóch amerykańskich marek. Nowo powstały salon, o powierzchni ponad 300 m2 (dawny salon Harleya Davidsona), nie ma być jedynie kolejnym sklepem outdoorowym, ale przestrzenią spotkań, dedykowaną entuzjastom aktywnego sposobu spędzania czasu, amatorom campingowego lifestyle’u, miłośnikom podróży, bushcraftu i wypadów za miasto w góry i skały.

fot. Crag Store

Hasło przewodnie: „Nie kupuj jeśli nie potrzebujesz” nawiązuje do filozofii amerykańskich marek – produkcji sprzętu i odzieży outdoorowej z poszanowaniem środowiska oraz minimalizowaniem negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Również sama przestrzeń handlowa została urządzona zgodnie z ideologią „less waste”. Dlatego w dużej mierze zrezygnowano z gotowych rozwiązań i zaprojektowanych mebli sklepowych. Zamiast nich, wystrój sklepu został zaaranżowany z pozornie niepotrzebnych rzeczy, które dostały tu drugie życie. Michał Matrejek, współzałożyciel Crag Store:

Uznaliśmy, że zaangażowanie przyszłej załogi Crag Store w proces tworzenia lokalu od samego początku, a także współpraca z małymi warsztatami, doda temu miejscu klimatu. Taki meblowy upcycling.

Na podobnych założeniach opiera się selekcja marek, których produkty będzie można kupić w krakowskim sklepie. Bartłomiej Klocek, drugi ze współzałożycieli, zapowiada:

Projekt ma charakter wizerunkowy dla naszych marek. Chcemy przede wszystkim pokazać szeroką ofertę firm Patagonia i Black Diamond, również w kategoriach, które do tej pory nie były popularne na naszym rynku, a stają się ważnymi grupami produktów na rynkach zagranicznych, jak surfing, mountain bike czy sportswear.

fot. Crag Store

Poza flagowymi markami w sklepie pojawią się też produkty innych firm, dobieranych na podstawie podobnej ideologii ekologicznej produkcji i dbałości o środowisko, m.in.: Fjallraven, Gregory Packs, Buff czy MIZU.

Crag Store znajduje się przy ulicy Bronowickiej 126.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0