HomeImprezy outdoor

Program studia live KFG+ (12-13 grudnia)

Już od jutra (5 grudnia) na platformie playkrakow.com aktywujemy dostęp do większość filmów festiwalowych. Natomiast w kolejny weekend (12-13 grudnia) planujemy punkt kulminacyjny festiwalu – wydarzenia transmitowane na żywo ze studia w Krakowie. Oto program na dwa dni pełne górskich atrakcji. W tym roku KFG reżyserujecie Wy sami!

Sobota, 12 grudnia

W sobotę transmisja z naszego studia festiwalowego rozpocznie się o godzinie 12.00. Wywiady i prelekcje przeplatane będą swobodnymi rozmowami w studio oraz zapowiedziami filmów, rozmów i warsztatów, które będą do Waszej dyspozycji w każdej chwili, od 5 do 31 grudnia. Tego dnia spotkamy się m.in. z Barbarą Zangerl, Jacopo LarcheremAntoinem Le MenestrelemEdu MarinemJanuszem MajeremOlą TaistrąŁukaszem DudkiemAlexem Megosem oraz Stevem Swensonem. Wieczorem wręczymy również nagrodę Kraków Mountain Award 2020.

Oto szczegółowy plan dnia:

Niedziela, 13 grudnia

Niedzielną transmisję rozpoczniemy już o godzinie 10.00. Będą na Was czekać kolejne atrakcje i spotkania z wyjątkowymi ludźmi: Frankiem KretschmannemStephanem SiegristemRogerem SchaelimFilipem BabiczemBenjaminem Billetem, twórcami i bohaterami filmu Godspeed. Los Polacos czy Andrzejem Bargielem. Wieczór i całość tej części festiwalu zakończymy uroczystą galą wręczenia nagród w konkursach filmowych.

Oto szczegółowy plan na niedzielę:

Kultura i warsztaty

Góry to nie tylko sport i wyczyny, to również kultura wyrastająca na gruncie naszej pasji. W festiwalowy weekend nie może więc zabraknąć spotkań z autorami książek górskich i filmowcami – w festiwalowy weekend porozmawiamy m.in. z: Beatą Sabałą-ZielińskąPiotrem TrybalskimBernadette McDonald Elizą Kubarską.

Warsztaty od zawsze stanowiły ważny element KFG i tak będzie również w tym roku. Przygotowaliśmy dla Was zestaw warsztatów i tematycznych prezentacji, spotkań z instruktorami PZA, specjalistami od wspinaczki, alpinizmu, rowerów górskich czy skitouringu. Wspólnym mianownikiem wielu wykładów będzie już tradycyjnie “bezpieczeństwo w górach i skałach”, a głównym patronem tego cyklu jest PZU.

Jak widzicie warsztatów nie ma jednak w weekendowym rozkładzie jazdy. To dlatego, że będą dostępne na dodatkowej platformie konferencyjnej: dla posiadaczy karnetów oraz – za symboliczną opłatą – dla osób, które zdecydują się zapisać tylko na warsztaty.

Nagroda Kraków Mountain Award i konkursy filmowe

W tym roku przyznamy tylko jedną nagrodę – Kraków Mountain Award. Imię i nazwisko laureatki/laureata pozostanie tajemnicą do ostatniej chwili! Nagrodę wręczymy w sobotę o godzinie 19.55. Fundatorem jest PZU, główny sponsor festiwalu.

Podczas festiwalu pokażemy także blisko 50 filmów (w tym premiery) – wszystkie w ramach dwóch konkursów, polskiego i międzynarodowego. Gala wręczenia nagród dla zwycięskich filmów KFG 2020 odbędzie się w niedzielę o godzinie 17.40 i będzie ostatnim punktem programu na żywo.

Po 18.00 jesteście wolni. Dzięki platformie playkrakow.com sami zdecydujecie, kiedy zakończyć swój festiwalowy weekend.

***

Pierwsze filmy i materiały festiwalowe ukażą się na platformie playkrakow.com 5 grudnia. Kolejne pozycje będą dodawane sukcesywnie. Dużą część materiałów dodamy dopiero po weekendzie ze studiem live (12-13 grudnia), by nie zdradzać przedwcześnie niektórych atrakcji. Znajdziecie wśród nich również materiały nagrane podczas weekendu. Platforma KFG+ będzie dostępna do 31 grudnia. A to wszystko w cenie 59 zł.

Bądźcie z nami!

Informacja organizatora

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0