HomeNowości z rynku

The North Face VECTIV™. Nowa linia obuwia z wkładką z włókna węglowego

The North Face przedstawia VECTIV™– nową technologię i linię obuwia zaprojektowaną z myślą o różnego rodzaju aktywnościach na szlakach. Rewolucyjna konstrukcja podeszwy, dostosowana do specyfiki biegania i wędrówek w wymagającym technicznie górskim terenie, jest efektem ponad dwóch lat intensywnych badań i testów na łącznym dystansie ponad 9500 kilometrów, przeprowadzonych z udziałem profesjonalnych sportowców.

Flight VECTIV™ – flagowy produkt z linii VECTIV™ (materiały prasowe TNF)

Już dzisiaj w wybranych sklepach dostępny jest model Flight VECTIV™– flagowy produkt z linii VECTIV™, przeznaczony do biegania w terenie. Niezależne badania wykazały, że buty Flight VECTIV™ redukują przeciążenia powstające podczas zbiegania o 10%, umożliwiając tym samym biegaczom pokonywanie dłuższych dystansów.

Kompozytowe wkładki z włókna węglowego znajdowały już zastosowanie w obuwiu przeznaczonym do biegów ulicznych i po twardych nawierzchniach. Jednak to The North Face, jako marka nieustannie przesuwająca granice innowacji, dostrzegł potrzebę wprowadzenia technologii także do produktów skierowanych do biegaczy terenowych oraz miłośników wędrówek.

Pod niezwykle lekką i wygodną siateczkową cholewką VECTIV™ skrywają trójwarstwową podeszwę, na którą składają się: wkładka 3D VECTIV™, precyzyjnie dopasowana podeszwa środkowa VECTIV™ oraz zewnętrzny bieżnik SurfaceCTRL. Dzięki unikatowej konstrukcji but zapewnia lepszą stabilizację, świetne dopasowanie do stopy oraz doskonałą amortyzację – bez utraty energii wkładanej w ruch.

Flight VECTIV™ – flagowy produkt z linii VECTIV™ (materiały prasowe TNF)

„Buty Flight VECTIV są szybkie, lekkie i responsywne” – mówi Kaytlyn Gerbin, biegaczka The North Face. „Dzięki wkładce czuć, jak but dostosowuje się do biegu i wspomaga efektywność, a lekka, opływowa cholewka doskonale dopasowuje się do stopy. Zaufałam tym butom i nie zawiodłam się na nich podczas 150-kilometrowego biegu Wonderland Trail czy na trasie Transgrancanaria liczącej blisko 130 km. Rzeczywiście miałam wrażenie, że popychały mnie do przodu”.

Od chwili powstania butów VECTIV™ 14 sportowców z teamu The North Face ustanowiło już 17 różnych rekordów na całym świecie. Wśród nich warto wymienić m.in. Kaytlyn Gerbin z wynikiem 18:41:54 podczas Wonderland Trail, Coree Wolteringa i pokonanie Ice Age Trail w 21 dni, 13 godzin i 35 minut, a także Pau Capella i jego samotne pokonanie trasy UTMB w czasie 21:17:18.

„Flight VECTIV szybko stały się moimi ulubionymi butami wyścigowymi. Są szybkie, a jednocześnie naprawdę stabilne. Zapewniają świetną przyczepność podczas zbiegów. To są te detale, które robią różnicę” – mówi Pau Capell.

Pau Capell (materiały prasowe TNF)

Buty Flight VECTIV™ przetestowali już także zawodnicy i zawodniczki Buff The North Face Team.

„Pokonałem w nich łącznie już ponad 600 km, mam porównanie co do różnych warunków i form treningu. Buty są bardzo wygodne. Dzięki karbonowej wkładce VECTIV jest responsywny, czuć to na zbiegach. Podeszwa skonstruowana jest w taki sposób, że chroni rozcięgno podeszwowe. Tym samym zamiast na ostrożnym lądowaniu możemy bardziej skupić się na mocnym rytmie” – komentuje Marcin Rzeszótko.

„Zastosowana amortyzacja daje duży komfort podczas pokonywania każdego kolejnego kilometra, dobrze chroniąc stopy na górskich ścieżkach. Buty okazały się dynamiczne i dopasowane, a pokonywane w nich kilometry stają się przez to jeszcze bardziej przyjemne” – dodaje z kolei Marcin Kubica.

Łącznie The North Face wypuści na rynek osiem różnych modeli butów VECTIV™ do biegów i wędrówek. Cena w zależności od modelu będzie wahać się od 499 do 899 złotych.

Od 26 stycznia buty Flight VECTIV™ dostępne są przedpremierowo w Sklepie Biegacza. W lutym wraz z dodatkowymi modelami trafią do szerszej dystrybucji.

Artykuł sponsorowany

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0