HomeNowości z rynku

AURA x Grupa Jurajska GOPR

AURA prezentuje kolejny system mający wesprzeć ratowników. Tym razem jest to wynik współpracy z Grupą Jurajską GOPR. To już trzeci produkt marki dedykowany do ewakuacji poszkodowanych. Wiem też, że w planach są już kolejne kooperacje.

RES-B marki Aura (fot. Aura)

RES-B przeznaczony jest do ewakuacji poszkodowanego w baskecie. To rodzaj koszowych noszy, które pozwalają dokładnie ustabilizować poszkodowanego. Świetnie sprawdzają się też w połączeniu z przyczepą do quada.

Spód i boki RES-B wykonane są z silikonowanego nylonu wzmocnionego splotem ripstop. Wierzch z membrany Toray Delfy. Wypełnienie stanowi Climashield. Dobór materiałów nie jest przypadkowy. Wszystkie są wyjątkowo odporne na wilgoć, co było głównym założeniem projektu przeznaczonego do działań Grupy Jurajskiej.

To co w sposób szczególny wyróżnia RES-B, jest jego kształt. Ma on owalny obrys symetryczny względem obu osi oraz pudełkowy profil. Dzięki temu jest naprawdę obszerny, a kształtem nawiązuje do noszy, do których został zaprojektowany. Główny zamek poprowadzony jest po obwodzie śpiwora. Takie rozwiązanie pozwala na jego pełne otwarcie. Zastosowanie aż 6 maszynek suwakowych pozwala na dostęp do poszkodowanego na każdym odcinku zamka bez konieczności wychładzania całego ciała. Dodatkowy, krótki zamek centralny pozwala na łatwy dostęp do klatki piersiowej oraz wewnętrznych kieszeni na ogrzewacze. Trzy maszynki na tym odcinku umożliwiają wygodne użycie automatycznego systemu kompresji klatki piersiowej.

RES-B marki Aura (fot. Aura)

Obrys RES-B nie tylko zapewnia dużą przestrzeń. Jego konstrukcja inspirowana jest naszym śpiworem ekspedycyjnym BAZ1 i czerpie z niego szereg rozwiązań termicznych, które mimo innego rodzaju wypełnienia znacznie poprawiają komfort termiczny. Sam kształt jest bardzo istotny. Zintegrowany kaptur i przekrój pudełka bardzo ograniczają straty ciepła. Wewnątrz zastosowaliśmy dodatkowe wypukłe komory wypełnione sztucznym puchem Featherless, a przy otworze na twarz dodaliśmy wysoki kołnierz termiczny. Wszystko to aby wypełnić puste przestrzenie i zredukować mostki termiczne.

RES-B marki Aura (fot. Aura)

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0