HomeNowości z rynku

The North Face świętuje prawo do eksploracji z nowymi partnerami społecznymi – eksploruj z dumą

The North Face wierzy, że eksploracja ma moc kształtowania życia, łączenia ludzi i wprowadzania znaczących zmian. Jednak dla wielu społeczności i jednostek droga do eksploracji bywa trudna. Swoimi działaniami The North Face podkreśla, że to musi się zmienić.

The North Face Queer Climb _Foto 4 - CREDIT NICK JAUSSI

Kolekcji Queer Climb marki The North Face, to projekt dla wspinających się osób queer i kobiet (fot. Nick Jaussi)

Podczas tegorocznego Miesiąca Dumy marka obchodzi święto wszystkich osób czerpiących radość z przebywania na świeżym powietrzu, bez żadnych ograniczeń. The North Face organizuje serię akcji mających na celu wsparcie przedstawicieli społeczności LGBTQ+, którzy uwielbiają eksplorować i poznawać nowe miejsca.

Nowa kolekcja Pride została zaprojektowana z myślą o konkretnym celu. Seria inspirowana motywem tęczy będzie bezpośrednim wsparciem dla społeczności LGBTQ+. 1 euro z każdej sprzedanej rzeczy zostanie przekazane grupom i organizacjom, które pomagają takim właśnie osobom stać się bardziej widocznymi w środowisku outdoorowym.

Przedstawiciele The North Face wierzą w siłę bycia zauważonym, dlatego będą wykorzystywać swoje platformy do promowania niedostatecznie nagłaśnianych głosów, oferując grupom i jednostkom przestrzeń, która zachęci do śmiałego wypowiedzenia się. Właśnie to pomoże dokonać zmian, na które tak wiele osób niecierpliwie czeka.

Te działania będą trwały dłużej niż tylko do końca czerwca, zwiększając obecność osób LGBTQ+ w całej marce The North Face. Od sportowców, przez odkrywców i fotografów, po projektantów – firma jest zaangażowana we wprowadzanie prawdziwych zmian.

Jedną z organizacji, które otrzymają wsparcie finansowe wraz z premierą nowej kolekcji Pride jest berliński Queer Climb. Założony w 2016 roku projekt oferuje kursy wspinaczkowe, warsztaty i zajęcia dla grup. Jest to projekt, który zdaniem założycielki, Finn Kargl, może mieć długotrwały wpływ na środowisko outdoorowe.

„Queerclimb to projekt dla wspinających się osób queer i kobiet, który umożliwia nawiązywanie kontaktów, naukę i trening w przyjaznym i bezpieczniejszym środowisku. Queerclimb powstało, ponieważ istniało zapotrzebowanie na projekt, który wzmocniłby pozycję kobiet i osób queer w sportach outdoorowych. Od tego czasu oferujemy kursy wspinaczkowe, warsztaty, prelekcje i wydarzenia networkingowe. Zawsze jest miło spotkać się z podobnie myślącymi ludźmi, aby nauczyć się nowych umiejętności wspinaczkowych” – mówi Finn Kargl.

Poza Queer Climb, The North Face zamierza również wesprzeć włoskie stowarzyszenie sportowe GAYSC oraz The Mark Scott Leadership For Life Award, współpracujące z The Outward Bound Trust w Wielkiej Brytanii. Obie te organizacje mają na celu stworzenie większej liczby możliwości dla ludzi, którzy chcą zaangażować się w aktywności outdoorowe w ciągu najbliższego roku i w następnych latach.

The North Face z dumą wspiera społeczność LGBTQ+ i niesamowitą pracę, którą tak wiele osób wykonuje, aby zmienić świat outdooru. Aby dowiedzieć się więcej o każdej z grup, z którymi współpracuje marka, odwiedź poniższe strony:

Nowa kolekcja dostępna jest online.

Informacja prasowa The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0