HomeNowości z rynku

TEKO – ekologiczne skarpety merino

TEKO to jedna z najbardziej ekologicznych marek na rynku outdoorowym. Hasło przewodnie firmy brzmi: „skarpety najlepsze na planecie i dla planety”.

Misją marki jest produkowanie najlepszych skarpet na świecie i równocześnie najlepszych skarpet dla świata. Firma chce działać jak najlepiej, a zrównoważony rozwój oznacza dla marki przede wszystkim bycie firmą odpowiedzialną, znacznie wykraczającą poza zestaw minimalnych standardów. 

Dlaczego ECO:

  • ekologiczne, wysokiej jakości materiały m.in. poliamid pochodzący z recyclingu zużytych sieci rybackich, merino z kontrolowanych i certyfikowanych hodowli, włókno celulozowe z ekologicznych upraw eukaliptusa,
  • zrównoważony proces produkcyjny odbywający się w całości w jednym regionie. Firma nie używa szkodliwych wybielaczy w procesie czyszczenia wełny,
  • TEKO podczas wszystkich czynności produkcyjnych używa energii odnawialnej czerpanej z wiatru, słońca bądź wody,
  • opakowania pochodzące z recyklingu i nadające się do recyklingu,
  • produkty posiadające certyfikat BLUESIGN®,
  • produkcja europejska w nowoczesnej fabryce.

fot. TEKO

Ekologiczne i funkcjonalne

TEKO stawia sobie wysokie wymagania w kwestii funkcjonalności skarpet. Nieustannie poszukuje sposobu, aby skarpety były jeszcze wygodniejsze i jeszcze bardziej funkcjonalne. Projektanci marki zdają sobie sprawę, że komfort jest rozumiany na wiele różnych sposobów. Jednak najważniejszą cechą, odpowiadającą za jakość i komfort, jest odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Suche stopy to przede wszystkim znacznie zmniejszone ryzyko wystąpienia pęcherzy podczas długich wycieczek czy intensywnie uprawianego sportu. Niezwykle istotne jest także lepsze rozprowadzanie temperatury, co zapewnia lepsze przyleganie skarpety do stopy. Uciążliwy i nieprzyjemny zapach, spowodowany ilością rozwijających się bakterii w wilgotnym środowisku również nie ma prawa bytu w skarpetach TEKO. Marka spełnia wymagania OEKO-TEX® podczas produkcji. 

fot. TEKO

Można wyróżnić trzy główne kategorie skarpet TEKO: narciarska, hikingowa i rowerowo-biegowa.

fot. TEKO

W ramach tych grup wyróżnia się cztery rodzaje ekologicznych, dominujących materiałów, z których wykonane są skarpety w poszczególnych kategoriach:

  • M3RINO.XC – czysta wełna merynosów, pochodzącej z Patagonii, która zapewnia doskonałe odprowadzanie wilgoci
  • SIN3RGI – precyzyjna mieszanka wełny merynosów i poliestru z recyklingu zapewnia zwiększoną trwałość
  • EVAPOR8 – mikrofibra, która reguluje temperaturę szybko i odprowadza wilgoć
  • BIO.D – biodegradowalny poliester

Przedstawicielem marki TEKO na zasadach dystrybucyjnych jest firma Crag Sport. Skarpety stanowią uzupełnienie oferty B2B składającej się w tym momencie z dwunastu marek. 

Informacja prasowa firmy Crag Sport
www.cragsport.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0