HomeImprezy outdoor

POZNAŃ SPORT EXPO: sport, aktywność, edukacja

Zanim Poznań opanują biegacze i kibice, na targach odbędzie się wydarzenie dla miłośników aktywności fizycznej. Podczas POZNAŃ SPORT EXPO będzie można kupić sprzęt i akcesoria nie tylko do biegania, spotkać się z zawodnikami, posłuchać rad specjalistów z zakresu żywienia w sporcie czy powrotu do treningów po kontuzji.

POZNAŃ SPORT EXPO: sport, aktywność, edukacja

POZNAŃ SPORT EXPO co roku przyciąga kilkanaście tysięcy uczestników. Jesienne wydarzenie, gromadzące miłośników sportów i aktywnego wypoczynku, zapowiada się wyjątkowo interesująco. Okołosportowym atrakcjom towarzyszyć będzie edukacja i akcje charytatywne. Do uczestnictwa w wydarzeniu wystarczy bezpłatna rejestracja, jednak ułatwiony dostęp do niego będą miały osoby zaszczepione.

Od 15 do 17 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich potrwają spotkania miłośników sportu, trenerów czy przedstawicieli szkół sportowych, czyli wszystkich ceniących wysiłek fizyczny i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Tegoroczna, jesienna edycja Targów POZNAŃ SPORT EXPO zapowiada się wyjątkowo, również dlatego, że będzie bezpłatna dla zwiedzających. Dagmara Suprun, dyrektor projektu:

Cieszymy się, że mimo tak dynamicznie zmieniającej się, pandemicznej rzeczywistości, która zmusiła organizatorów do zmian terminów sportowych imprez, uda nam się wreszcie spotkać z biegaczami i miłośnikami aktywności fizycznej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po tej wielomiesięcznej przerwie chcemy spotkać się w jak najszerszym gronie, dlatego postanowiliśmy, że tegoroczne POZNAŃ SPORT EXPO nadal będzie bezpłatne dla wszystkich zwiedzających.

Nie tylko dla biegaczy

Na terenie MTP została zlokalizowana meta 13. PKO Poznań Półmaraton. Zanim biegacze wyruszą na trasę, uczestnicy POZNAŃ SPORT EXPO będą mogli poznać bogatą ofertę sprzętu i akcesoriów, odzieży i suplementów dla sportowców uprawiających – zawodowo lub amatorsko – wiele dyscyplin.

To też wyjątkowa okazja do rozmów z trenerami, specjalistami, dietetykami, rehabilitantami i poznania oferty klubów sportowych oraz wyjątkowi goście. 

POZNAŃ SPORT EXPO: sport, aktywność, edukacja

Sportowi goście PSE

W wystąpieniu pt. „Mała rzecz, duży efekt – jak ważne jest nawodnienie w trakcie wysiłku”, o roli nawadniania w sporcie i w życiu codziennym opowie Wojciech Zep, dietetyk reprezentacji polski w piłce nożnej. Jego prelekcja stanowi część akcji „Uzupełnij minerały i witaminy”.

Na Poznań Sport Expo pojawi się Sofia Ennaoui, ambasadorka marki CityDiet, polska lekkoatletka, finalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 roku z Rio de Janeiro w biegu na 1500 m i wicemistrzyni Europy z roku 2018 na tym dystansie. Biegaczkę będzie można spotkać m.in. w strefie expo oraz podczas biegu dla dzieci, organizowanego przez POSiR na terenie MTP.

Strefa zawodnika

Na zawodników startujących w półmaratonie czekać będzie, przygotowana przez POZNAŃ SPORT EXPO i MOVO, strefa regeneracji, a w niej okazja do przetestowania Compression Pump – urządzenia do masażu uciskowego, wykorzystywanego w procesie regeneracji sportowców. W strefie można będzie otrzymać cenne wskazówki dotyczące technik rolowania, treningu prewencyjnego oraz doboru sprzętu.

W czasie tegorocznej edycji wydarzenia pojawią się też przedstawiciele Decathlon, którzy zaprezentują ofertę dla biegaczy i poprowadzą prelekcje dotyczące powrotu do formy w bieganiu po kontuzji i problemach zdrowotnych oraz prawidłowego doboru sprzętu do konkretnego rodzaju treningu. 

Aktywnie pomagamy i edukujemy

POZNAŃ SPORT EXPO łączy aktywność fizyczną z niesieniem pomocy, edukacją i podnoszeniem świadomości społecznej związanej ze sportem. 

W sobotę, 16 października, odbędzie się niecodzienne wydarzenie – charytatywny maraton zumby „Rubiton 2021 Poznań”. Dochód z akcji „Tańczymy, by pomóc!” zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci
z oddziałów onkologicznych. Nad przebiegiem maratonu czuwać będzie 17 profesjonalnych instruktorów tańca. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa aż cztery godziny. W jego trakcie odbędzie się też Rejestracja Dawców Szpiku.

Przez trzy dni do dawstwa szpiku będą zachęcać również wolontariusze – studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA, którzy wszystkim chętnym zmierzą ciśnienie i glikemię oraz przeprowadzą analizę składu masy ciała. Wśród prowadzonych przez nich na POZNAŃ SPORT EXPO działań edukacyjnych znajdzie się również dyskusje poświęcone sportowi i aktywnościom fizycznym bez barier. 

——

  • Data: 15–17 października 2021 r.
  • Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilon 3, wejście Hol Wschodni, od ul. Głogowskiej
  • Godziny otwarcia: piątek–sobota, 15–16 października, godz. 10:00-20:00
  • Godziny otwarcia: niedziela, 17 października, godz. 8:00-14:00.

<<Informacje o POZNAŃ SPORT EXPO>>

<<Bezpłatne bilety na ToBilet.pl>>

POZNAŃ SPORT EXPO: sport, aktywność, edukacja

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0