HomeRynek outdoor

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Francisco i The North Face tworzą cyfrowe archiwum, by uczcić ponad 55 lat historii marki i eksploracji

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Francisco oraz The North Face łączą siły w projekcie It’s More Than A Jacket. W jego ramach powstanie cyfrowe archiwum, dokumentujące doświadczenia użytkowników tworzonych przez markę produktów. W akcję włączyli się m.in. RZA, członkinie zespołu HAIM, a także Conrad Anker oraz Ingrid Backstrom.

Conrad Anker (fot. The North Face)

It’s More Than A Jacket (ang. – to coś więcej niż kurtka) to nowa inicjatywa The North Face, której celem jest udokumentowanie 55 lat historii marki, ale i przygód oraz doświadczeń użytkowników tworzonych przez nią produktów. By pokazać, że z każdym z nich wiążą się konkretne emocje i wspomnienia, wywodząca się z Kalifornii marka stworzyła pierwsze, cyfrowe archiwum, w którym znaleźć może się historia każdego z nas.

Współpraca z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Francisco (SFMOMA) pozwoli wprowadzić ideę archiwum w życie, dzięki serii wydarzeń organizowanych jesienią 2022 roku. Będą one okazją do sięgnięcia wstecz i zaprezentowania przełomowych i niejednokrotnie kultowych produktów.

Mike Ferris, wiceprezes ds. globalnego marketingu w The North Face:

The North Face od ponad 55 lat tworzy produkty, które ułatwiają ludziom eksplorację i pomagają ludziom dążyć do wielkich celów. Wszystko to, co osiągnęli użytkownicy i wspomnienia, które stworzyli, jest ogromną częścią DNA naszej marki. Dzięki temu archiwum, wraz z SFMOMA, upamiętniamy ludzi, produkty i historie, które nadal inspirują naszą społeczność i popychają świat do przodu.

Neal Benezra, Dyrektor Helen and Charles Schwab oraz SFMOMA:

Bardzo się cieszymy z współpracy z The North Face i możliwości stworzenie szerokiego wachlarza unikalnych i inspirujących programów społecznych. Wezwanie do eksploracji we wszystkich dziedzinach życia, to wsparcie kreatywności i innowacji, które mają kluczowe znaczenie dla obydwu naszych organizacji.

Jednymi z pierwszych osób, które podzielą się swoimi historiami w ramach inicjatywy It’s More Than A Jacket, będą legendarny raper RZA, członkinie zespołu HAIM, słynny wspinacz Conrad Anker i ikona świata freeride’u Ingrid Backstrom.

RZA (fot. The North Face)

RZA:

Jako artysta, mogę śmiało powiedzieć, że ubiór zawsze był dla mnie wyrazem tożsamości. W latach 90-tych The North Face produkowało wytrzymałe, stylowe ubrania, których potrzebowaliśmy na ulicach Nowego Jorku. Taki produkt był jednak czymś więcej niż tylko kurtką – stawał się świadkiem rozmaitych wydarzeń. Wprowadzając te historie do archiwum, mam szansę na nowo przeżyć i zachować na zawsze wspomnienia z nią związane.

Członkinie HAIM (fot. The North Face)

Członkinie HAIM:

Odkąd pamiętamy ciekawiło nas to, co nieznane. Od eksperymentowania z różnymi rytmami i instrumentami, po odkrywanie nowego stylu lub miasta. Eksploracja jest częścią wszystkiego, co robimy. Podczas wszystkich tych przygód, nasze kurtki od The North Face były z nami i stały się czymś więcej niż tylko funkcjonalnym narzędziem; pocieszały nas, gdy byłyśmy z dala od domu i przypominały nam o każdym miejscu, w którym się znalazłyśmy.

Kampania It’s More Than A Jacke rozpocznie się jesienią wraz z wprowadzeniem na rynek sześciu nowych kolekcji w kategoriach kluczowych dla DNA marki. We wszystkich przypadkach projektanci czerpali inspirację z bogatego dziedzictwa The North Face, by pokazać że każdą historię można opowiedzieć także przez pryzmat sprzętu, który był jej częścią. Od pierwszej w historii niezmechanizowanej wyprawy na Antarktydę w 1990 roku, która zwróciła uwagę całego świata na potrzebę ochrony tego kontynentu, kończąc na wprowadzeniu najbardziej kultowej kurtki The North Face – Nuptse – w wersji wykonanej w 100% z tkanin pochodzących z recyklingu.

Ingrid Backstrom (fot. The North Face)

Już teraz dostępny jest pierwszy z serii filmów promujących inicjatywę. Kolejne produkcje pojawią się już wkrótce, a ich bohaterami będą Vasu Sojitry, Jossi Wellsa oraz Will Stegar.

The North Face zaprasza podróżników z całego świata do publikowania postów w mediach społecznościowych z hashtagiem #MoreThanAJacket, który dają szansę na włączenie historii do cyfrowego archiwum tworzonym z SFMOMA. 

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0