HomeNowości z rynku

Kolekcja Trans-Antarctica marki The North Face – kultowa seria w nowej odsłonie

The North Face ponownie wprowadza do sprzedaży kultową kolekcję kapsułową Trans-Antarctica, jedną ze swoich najpopularniejszych serii na rynku streetwearowym. Bez wątpienia stanowi ona niezwykłe osiągnięcie w dążeniu do zapewnienia rewolucyjnej odzieży i przesuwania granic eksploracji.

Kultową kolekcja kapsułowa Trans-Antarctica The North Face – IMTAJ_TAE Expedition Parka

W 1990 roku marka The North Face wyposażyła międzynarodowy zespół odkrywców, którzy po raz pierwszy przemierzyli Antarktydę w psich zaprzęgach – był to niezwykły wyczyn na dystansie ponad 6000 km. Cel był prosty – zbadanie zmian klimatycznych oraz zwrócenie uwagi całego świata na ochronę tego kontynentu. 

Ochrona przyrody od Antarktydy po Arktykę i wszystko pomiędzy nimi, jest integralną częścią filozofii The North Face od samego początku istnienia marki. 

Idea, która zainspirowała tę wyprawę, pozostaje kluczowa dla jej tożsamości do dziś (fot. TNF)

Sukces wyprawy z 1990 roku zaowocował decyzją światowych przywódców o objęciu Antarktydy ochroną, stając się jednocześnie ważnym momentem w historii The North Face. Został on również uczczony przez poprzednie docenione kolaboracje z Supreme i Goldwin, które wprowadziły odzież wyprawową na ulice miast.

Dziś The North Face na nowo prezentuje kolekcję Trans-Antarctica, aby upamiętnić jej przeszłość, jednocześnie spoglądając w przyszłość eksploracji.

Aby uczcić ponowne wprowadzenie serii do sprzedaży, marka wypuszcza zwiastun swojego najnowszego filmu: The North Face Presents: Peace of History. W filmie występuje odkrywca, pedagog i lider Międzynarodowej Ekspedycji Trans-Antarctica z 1990 roku, Will Steger, i porusza tematy przetrwania w trudnych warunkach, międzynarodowej współpracy oraz ochrony naszej planety. Premiera filmu zaplanowana jest na 9 listopada – zwiastun:

W kolekcji projektanci wykorzystali oryginalne detale z Międzynarodowej Wyprawy Trans-Antarctica z 1990 roku oraz nowe elementy, w tym materiały pochodzące z recyklingu, tkaniny DryVent™ i gęsi puch o sprężystości 700 cui, posiadający certyfikat Responsible Down Standard (RDS). 

Kolekcja jest już dostępna na stronie www.thenorthface.com oraz w wybranych sklepach stacjonarnych The North Face. Aby być na bieżąco z kolejnymi premierami, śledź @thenorthfaceuk na Instagramie i @thenorthface na Facebooku.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0