HomeNowości z rynku

Fjällräven rozszerza kolekcję 1974 Expedition Series

Od swojego debiutu w 1974 roku kurtka Fjällräven Expedition Down Jacket jest używana podczas wypraw w zimne, odległe miejsca na całym świecie. Na bazie kultowej kurtki powstała linia Expedition Series – cała kolekcja chroniąca przed niskimi temperaturami, która łączy w sobie innowacyjność, zrównoważony rozwój i dziedzictwo Fjällräven.

***

W sezonie jesień/zima 2021 nowa kurtka Expedition X-Lätt Jacket wnosi do tej linii produktów jeszcze więcej wszechstronności i funkcjonalności. Wykonana z poliestru, pochodzącego w 100% z recyklingu, jest również najlżejszą kurtką w kolekcji.

Åke i jego kurtka Expedition Down Jacket w 1974 roku. Obok Expedition Down Jacket używana współcześnie

Dziedzictwo ikony

Oryginalna kurtka Expedition Down Jacket zrodziła się z czystej i prostej potrzeby. Prawie 50 lat temu podczas zimowej wyprawy w północnej Szwecji Åke Nordin, założyciel firmy Fjällräven, przemarzł do szpiku kości, spędzając noc w wykopanej przez siebie jamie śnieżnej. Obiecał sobie, że gdy przetrwa tę mękę, to opracuje kurtkę, w której już nigdy nie zmarznie. W efekcie powstała Expedition Down Jacket, wykonana z dwóch zszytych ze sobą kurtek, aby zminimalizować straty ciepła nawet w najzimniejszym otoczeniu. Dziś ta kurtka – kultowa Fjällräven Expedition Down Jacket – to pierwszy wybór poszukiwaczy przygód w niskich temperaturach na całym świecie. W 2020 roku Fjällräven z sukcesem rozszerzył projekt na całą linię produktów chroniących przed zimnem – kolekcję 1974 Expedition Series.

 

Ponadczasowy design

Niezwykła wytrzymałość oryginalnych kurtek Expedition Down Jackets (wiele z nich jest używanych do dziś) sugeruje, że filozofia projektowania Fjällräven się sprawdza. Dzięki ciągłemu naciskowi na funkcjonalność powstają produkty o ponadczasowym wzornictwie, które nie tracą na aktualności i nie dają właścicielowi powodów do wymiany. Jest to korzystne zarówno dla użytkownika, jak i środowiska. Raport opublikowany niedawno przez organizację Mistra, Szwedzką Fundację Strategicznych Badań nad Środowiskiem, przeanalizował związek pomiędzy cyklem życia odzieży a jej wpływem na środowisko. Okazało się, że używając kurtkę dwa razy dłużej (ok. 140 użyć pomnożone razy dwa), jej wpływ na środowisko można zmniejszyć o 49%. Nie jest więc zaskoczeniem, że projektanci Fjällräven, opracowując nową kolekcję 1974 Expedition Series, kierowali się sprawdzoną funkcjonalnością oryginału.
“Chcieliśmy zaoferować wielbicielom outdoorowych aktywności większą różnorodność w ramach naszych kolekcji – utrzymując nasze wysokie standardy w zakresie zrównoważonej produkcji i składając hołd naszemu dziedzictwu” – wyjaśnia projektant James Lee. We wszystkich kurtkach z nowej serii zastosowano poliamid pochodzący w 100% z recyklingu, zarówno w tkaninie wierzchniej, jak i w podszewce. W modelach, w których zastosowano puch jako ocieplinę, użyto wyłącznie tego etycznie pozyskiwanego przez Fjällräven, którego pochodzenie jest w 100% identyfikowalne.

James Lee, projektant we Fjällräven

 

Uzupełnienie kolekcji 1974 Expedition Series

Oryginalne kurtki Expedition Down Jacket z lat 70. i 80. używane są do dziś, co jasno ilustruje niezwykłą siłę ponadczasowego designu i funkcjonalności. Nadając całej kolekcji Expedition Series tę samą długotrwałą niezawodność, inspirujemy nowych użytkowników do tworzenia ich własnych, niepowtarzalnych historii outdoorowych. Jeśli chodzi o zimno, nie ma jednego produktu, który sprosta wszystkim sytuacjom.

Różne rodzaje aktywności wymagają różnych kurtek, funkcji i właściwości izolacyjnych. Zamiast tego potrzebny jest cały system na niskie temperatury. Dlatego w oparciu o swoją legendarną kurtkę Expedition Down Jacket firma Fjällräven przygotowała całą serię produktów chroniącą przed zimnem. Kolekcja zapewnia funkcjonalność i ciepło w każdych warunkach, jakie mogą się przytrafić na łonie natury. Po prostu już nigdy nie zmarzniesz. Po udanej premierze kolekcji 1974 Expedition Series w 2020 roku, kurtka Expedition X-Lätt Jacket wnosi do tej linii produktów jeszcze więcej wszechstronności i funkcjonalności. Kurtka jest wypełniona syntetyczną ociepliną o gramaturze 60 g/m², która zachowuje swoje właściwości grzewcze nawet po zawilgoceniu. Wykonana z poliestru pochodzącego w 100% z recyklingu jest również najlżejszą kurtką w kolekcji. To świetny wybór do różnych aktywności na świeżym powietrzu. Przez cały rok.

 

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0