HomeImprezy outdoor

Skitoury dla śnieżnej pantery: przyłącz się do akcji i pomóż w ochronie zagrożonego gatunku!

Pokonaj jak najwięcej metrów przewyższenia i pomóż chronić dziką przyrodę. DYNAFIT już po raz trzynasty organizuje Międzynarodowy Dzień Śnieżnej Pantery. W tym roku akcja na rzecz ochrony „symbolu” marki odbędzie się 5 marca. W ramach wydarzenia DYNAFIT zachęca fanów skitouringu z całego świata do wspinaczki na fokach, by na koniec dnia zamienić każdy metr przewyższenia na 1 eurocent i przekazać całą kwotę organizacji Snow Leopard Trust, która już od 40 lat działa na rzecz ochrony zagrożonego gatunku irbisa śnieżnego. W Polsce event będzie zorganizowany wspólnie z firmą POLASPORT 26 lutego w Zawoi na MOSORNYM GRONIU podczas Polar Sport Skitour im. Basi German. DYNAFIT przekaże również 100% środków ze sprzedaży limitowanej linii produktów na rzecz ochrony zagrożonego gatunku.

Międzynarodowy Dzień Śnieżnej Pantery z marką DYNAFIT. W Polsce wspólnie z firmą POLASPORT 26 lutego w Zawoi na MOSORNYM GRONIU podczas Memoriału im. Basi German (fot. DYNAFIT)

Na tegoroczną edycję marka postanowiła przygotować ekscytujące niespodzianki. Metry przewyższenia można będzie zdobywać wspólnie w ramach tradycyjnych zorganizowanych wydarzeń, ale także we własnym zakresie i w dowolnym miejscu. Wystarczy udokumentować wycieczkę za pomocą urządzenia GPS, a po jej zakończeniu wysłać plik do DYNAFIT – marka uwzględni pokonane metry w ogólnym wyniku. Nowością będzie także limitowana linia produktów Snow Leopard powstała we współpracy z francuską artystką Lauriane Miarę. Wpływy ze sprzedaży trzech wyjątkowych modeli – T-shirta, opaski i czapki – zostaną w 100% przekazane na konto Snow Leopard Trust.

Speed up! Zbieraj metry dla śnieżnej pantery.” – w sobotę 5 marca to motto przyświecać będzie pasjonatom skitouringu w kilkunastu krajach. Założenie jest proste: im więcej uczestników da z siebie wszystko, tym większa kwota zasili fundusz organizacji Snow Leopard Trust. Nie ma znaczenia, czy pierwszy raz zakładasz narty turowe czy jesteś zaprawionym w bojach skiturowcem – liczy się każdy krok pod górę! DYNAFIT spieszy z pomocą także wszystkim zawodnikom nie posiadającym własnego sprzętu: na czas trwania imprezy marka zapewni na miejscu komplet produktów testowych, które będzie można bezpłatnie wypożyczyć, a zespół DYNAFIT pozostanie do dyspozycji uczestników i odpowie na wszelkie pytania dotyczące produktów, technologii czy samej aktywności. 13. Międzynarodowy Dzień Śnieżnej Pantery odbędzie się w 12 krajach, a każdemu wydarzeniu towarzyszyć będzie bogaty, motywujący do działania program i świetna atmosfera.

Jeśli jednak wolisz udać się na skiturową wycieczkę we własnym zakresie, zrób to 5 lub 6 marca i weź ze sobą urządzenie GPS! Następnie prześlij dokumentację trasy za pomocą formularza na stronie dynafitint.typeform.com/sld2022 do godziny 18:00 (CET) w niedzielę 6 marca. DYNAFIT zamieni każdy pokonany przez ciebie metr przewyższenia na 1 eurocent dla Snow Leopard Trust!

Międzynarodowy Dzień Śnieżnej Pantery z marką DYNAFIT (fot. DYNAFIT)

Zapraszamy do wzięcia udziału w 13 edycji Międzynarodowego Dnia Śnieżnej Pantery w jednej z poniższych lokalizacji. Aktualizacje i szczegółowe informacje pojawiać się będą na stronie dynafit.com/snow-leopard-day-2022.

 • NIEMCY – Füssen, Tegelberg
 • FINLANDIA – Äkäslompolo
 • FRANCJA – Val Thorens
 • GRECJA – Falakro Mountain, Drama (19-20 lutego)
 • WŁOCHY – Spiazzi di Gromo, Bergamo
 • NORWEGIA – Tusten ski area, Molde
 • AUSTRIA – St. Johann in Tirol
 • POLSKA – Zawoja, Mosorny Groń (26 lutego)
 • SZWAJCARIA – Berghaus Sulzfluh, Partnun, St. Antönien (6 marca
 • SŁOWENIA – Zelenica
 • HISZPANIA – Le Cerdanya (6 marca)
 • CZECHY – Dolní Morava

Międzynarodowy Dzień Śnieżnej Pantery z marką DYNAFIT (fot. DYNAFIT)

Limitowana edycja DYNAFIT Snow Leopard – stylowe produkty w szczytnym celu

W tym roku przyjaciele śnieżnej pantery po raz pierwszy będą mogli wyposażyć się w produkty ze specjalnej limitowanej edycji dostępnej w sklepie online marki oraz podczas wybranych eventów. Niepowtarzalne grafiki to zasługa francuskiej artystki Lauriane Miary, która ubrała irbisa w nowoczesną stylistykę. Jeśli nie możesz wybrać się na wycieczkę na fokach, T-shirt, czapka i opaska pozwolą ci udzielić wsparcia zagrożonemu gatunkowi bez kropli potu – DYNAFIT przekaże bowiem Snow Leopard Trust 100% środków ze sprzedaży produktów!

Poznaj produkty z limitowanej edycji Snow Leopard:

Snow Leopard Cotton T-shirt

Snow Leopard Cotton T-shirt marki DYNAFIT

Koszulka z limitowanej edycji wykonana w 100% z organicznej bawełny i urzekająca swoim wygodnym, sportowym krojem. Przyciągająca wzrok nowoczesna grafika stylowo prezentuje się na czarnym tle. T-shirt dostępny jest w wersji dla kobiet i mężczyzn.

 • Rozmiary XS – XL (kobiety) / S – XXL (mężczyźni)
 • MSRP 189,90 PLN

Snow Leopard Headband

Snow Leopard Headband marki DYNAFIT

Bestsellerowy klasyk DYNAFIT w limitowanej odsłonie z wyjątkową grafiką: lekka, wiatroodporna techniczna opaska, która ochroni twoje uszy przed zimnem podczas skiturowych wycieczek i trail runningu. Stylowy wygląd, skuteczne odprowadzenie potu i maksymalna wygoda noszenia. Opaska wykonana została w 100% z materiałów z recyklingu.

 • Rozmiary jeden rozmiar
 • MSRP 89,90 PLN

Snow Leopard Cap

Snow Leopard Cap marki DYNAFIT

Klasyczna czapka z daszkiem, która nigdy nie wychodzi ze sportowej mody i ochroni twoją głowę przed przegrzaniem w słoneczne dni. Teraz w limitowanej odsłonie z niepowtarzalną grafiką na cześć śnieżnej pantery.

 • Rozmiary jeden rozmiar
 • MSRP 139,90 PLN

***

O Snow Leopard Trust

Snow Leopard Trust z siedzibą w Seattle to organizacja o charakterze non-profit, która od 1981 roku działa na rzecz ochrony śnieżnej pantery. Siedlisko naturalne irbisa zmniejsza się z roku na rok. Według aktualnych danych na ziemi pozostało już tylko około 3500 dziko żyjących przedstawicieli tego gatunku. Jego populacji od wielu lat zagrażają zmiany klimatyczne, nielegalne kłusownictwo i ingerencje w siedlisko. Snow Leopard Trust prowadzi projekty w Chinach, Indiach, Kirgistanie, Mongolii i Pakistanie, finansuje badania i działa na rzecz odbudowy i umacniania habitatu śnieżnej pantery we współpracy z ludnością zamieszkującą górskie tereny jej występowania. Identyfikująca się z tym niezwykłym zwierzęciem marka Dynafit od wielu lat pozostaje partnerem organizacji, obrawszy za cel długofalowe i zrównoważone wspieranie gatunku. Długotrwała współpraca ze Snow Leopard Trust to znacząca część działań CSR, których zakres marka zwiększa z roku na rok.

Międzynarodowy Dzień Śnieżnej Pantery z marką DYNAFIT. W Polsce wspólnie z firmą POLASPORT 26 lutego w Zawoi na MOSORNYM GRONIU podczas Memoriału im. Basi German (fot. DYNAFIT)

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0