HomeRynek outdoor

Vaude – nowy agent marki w Polsce

Vaude, niemiecka ekologiczna marka outdoorowa, zmienia struktury sprzedaży w Polsce. Za segment rowerowy oraz toreb i bagażu odpowiada dotychczasowy agent Arkadiusz Majewski i firma Red Bird (Contigo, SAXX, Pacsafe, Dr.Bacty). Nowym agentem segmentu outdoorowego została Magenta Cat (dystrubutor: Edelrid, Red Chili, Craghoppers, Care Plus). Firma będzie dostarczać do klientów pełną ofertę turystyczną jak odzież, plecaki, buty, sprzęt kempingowy i turystyczny.

Piotr Łupicki (Magenta Cat):

Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę rozpocząć współpracę z jedną z największych marek outdoorowych na świecie. To dla mnie ogromne wyzwanie, gdyż szerokość oferty jest zupełnie nie spotykana. Trudno sobie wyobrazić jakiś produkt przydatny podczas wędrówek czy wypraw, którego Vaude nie ma w swojej ofercie! Marka zauważyła nasze osiągnięcia w promocji marek zależnych (Edelrid i Red Chili) i liczy na odbudowanie pozycji, którą miała w Polsce kilkanaście lat temu. Przed nami ogromne wyzwanie i dużo pracy, ale liczę na pozytywny odzew z rynku, czego wynikiem będzie pojawienia się naszych produktów w najlepszych sklepach w Polsce. Jesteśmy w stanie zaoferować wszystko, co można sobie wymarzyć – świetne, przemyślane produkty dostępne w dużych ilościach, zupełnie wyjątkową ekologiczną historię, bardzo dobre warunki i ceny. Już teraz zachęcam do kontaktu!

fot. Vaude

Vaude – jedna z największych marek outdoorowych na świecie, założona w 1974 roku w małej wiosce Obereisenbach z widokiem na Alpy i jezioro Bodeńskie przez Albrechta von Dewitza. Nazwa marki wywodzi się od inicjałów właściciela (V.D.). Dzięki pasji założyciela, firma zaczęła bardzo szybko zdobywać rynki europejskie poprzez innowacyjne, trwałe i niezawodne produkty testowane w najwyższych górach świata. W 1992 roku Vaude zaczęło działać również na rynku rowerowym, a w 2001 roku rozpoczęła pracę, aby stać się marką ekologiczną, wyprzedzając tym samym trendy i konkurencję. Mimo skali biznesu firma pozostała w rękach rodziny i jest zarządzana przez córkę fundatora Antje, która szczególną wagę przykłada do etyki biznesu i ekologii. Od 2022 roku wszystkie produkty, siedziba i fabryki są neutralne dla klimatu. Emisje wynikające z transportu, materiałów czy produkcji są nieustannie analizowane i ograniczane. Nieuniknione emisje są w pełni kompensowane przez niezależne organizacje klimatyczne.

fot. Vaude

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0