HomeNowości z rynku

Helly Hansen – nowa kolekcja obuwia trailowego

Norweska marka Helly Hansen znana jest z  oferty profesjonalnego sprzętu zaprojektowanego z myślą o najtrudniejszych i najbardziej zapierających dech w piersiach plenerach na świecie. 

Model Hawk Stapro marki Helly Hansen (fot. mat. prasowe HH)

Helly Hansen od ponad 140 lat dostarcza sprzęt, który chroni życie i pozwala odczuwać pełnię życia. Motorem rozwoju Helly Hansen są innowacje. Firma nieprzerwanie doskonali swój asortyment zapraszając do współpracy przy procesie projektowania – profesjonalistów, którzy korzystają z oferty marki w terenie.

W sezonie jesień/zima 2022 Helly Hansen prezentuje nowe modele butów trail runningowych

Hawk Stapro i Falcon TR

Zaprojektowane  z myślą o wyczynowym bieganiu po szlakach, oba modele zostały przetestowane i opracowane z udziałem zapalonych, wyczynowych biegaczy, którzy każdego tygodnia pokonują wiele kilometrów po górach. Buty idealnie sprawdzą się na leśnych ścieżkach, drogach utwardzonych i bardziej zróżnicowanym lub trudnym terenie z drobnymi  przeszkodami.

W modelu Hawk Stapro kluczowe są stabilność, amortyzacja i ochrona. Obuwie ma ochronną osłonę palców i pięty ze strefą stabilizacyjną w tylnej części buta.

Model Hawk Stapro marki Helly Hansen (fot. mat. prasowe HH)

Podeszwa środkowa, która jeszcze bardziej wzmacnia stabilność buta, otula stopę lekką, stabilną i dobrze amortyzowaną mieszanką  syntetyczną HH® Power-Stride, dla większego komfortu na dłuższych trasach. Podeszwa zewnętrzna buta jest wyposażona w technologię HH® Surround-Grip, która zapewnia przyczepność na szlaku, niezależnie od tego, która część stopy dotknie ziemi  jako pierwsza, oraz sprawdzoną mieszankę gumową HH® Max-Grip, zwiększającą przyczepność i wydajność nawet w trudniejszym terenie. Zapewniając ochronę przed żywiołami  i przeszkodami na szlaku, buty Hawk Stapro zostały poddane procesowi nadania im właściwości hydrofobowych. Dzięki niej buty odprowadzają wilgoć i są wodoodporne,  nie tracąc przy tym oddychalności w miarę wzrostu temperatury.

Model Falcon TR marki Helly Hansen (fot. mat. prasowe HH)

Model Falcon TR to bardziej neutralna, lżejsza propozycja dla wyczynowych biegaczy. Oddychająca i elastyczna cholewka oraz dobrze chronione śródstopie sprawia, że but jest idealny dla tych, którzy poruszają się zwinnie i dynamicznie na szlaku. Ponadto, podeszwa środkowa z tworzywa EVA zapewnia amortyzację i komfort, przy zachowaniu lekkiej i stabilnej konstrukcji, dzięki czemu biegacze mają lepszy kontakt z podłożem, co daje im pewność i zwinność w zróżnicowanym terenie. W podeszwie zewnętrznej zastosowano mieszankę gumy HH® Max-Grip, która zapewnia maksymalną przyczepność na mokrym, suchym i nierównym terenie. 

Mówi Kristofer Eidsgaard, Dyrektor Zarządzający Kategorią Obuwia w Helly Hansen:

Jesteśmy bardzo  dumni z wprowadzenia w tym sezonie naszej nowej kolekcji obuwia do biegania po szlakach. Jako marka doskonale znamy  rozmaite środowiska outdooru oraz  sprzęt potrzebny do wsparcia i ochrony w różnych warunkach. Czerpiąc z naszej wiedzy o górach i szlakach, konsultowaliśmy się również z wyczynowymi biegaczami ,w celu opracowania tej kolekcji, aby upewnić się, że każdy model będzie ukierunkowany na wydajność i dopasowany do technicznych wymagań różnych szlaków.

Męskie modele Hawk Stapro oraz męskie i damskie Falcon TR będą dostępne w sklepach i online od jesieni 2022 roku.

Model Falcon TR marki Helly Hansen (fot. mat. prasowe HH)

O Helly Hansen

Założona w 1877 roku, w Norwegii, marka Helly Hansen wciąż ulepsza swoją profesjonalną odzież, która ochrania ludzkie życie i pozwala czerpać z niego radość.

Dzięki  doświadczeniu czerpanemu z życia i pracy w najsurowszych warunkach naszej planety, firma stworzyła długą listę innowacji rynkowych, między innymi pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał, który powstał prawie 140 lat temu. Kolejne przełomowe odkrycie to pierwszy materiał typu polar stworzony przez Helly Hansen w latach 60., a także stworzoną w latach 70. pierwszą linię technicznej bielizny termoaktywnej, wykonanej w technologii LIFA® Stay Dry.  Firma jest też  autorem wielokrotnie nagradzanego systemu H2Flow, pozwalającego na regulację temperatury ciała w dzieży technicznej. 

Helly Hansen to światowy lider zarówno w produkcji odzieży żeglarskiej, narciarskiej oraz roboczej. Odzież narciarską od Helly Hansen nosi ponad 55 000 profesjonalnych narciarzy reprezentacji olimpijskich, reprezentacji narodowych i profesjonalni instruktorzy i przewodnicy w ponad 200 ośrodkach i kurortach narciarskich. Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, odzież miejska, obuwie są sprzedawane w ponad 40 krajach i cieszą się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji Helly Hansen, zapraszamy na stronę www.HellyHansen.com.

Artykuł sponsorowany

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0