HomeImprezy outdoor

Rusza pierwszy polski festiwal kobiecego outdooru – COSY OUTDOOR FESTIVAL 

Już 17-20 listopada w Schronisku PTTK w Dolinie Roztoki odbędzie się pierwsze takie wydarzenie w Polsce poświęcone działalności kobiet w szeroko rozumianym outdoorze. Po co kobietom wyprawy w nieznane? Czy rzeczywiście różnice między płciami są na tyle duże, że potrzeba osobnego festiwalu, żeby o nich opowiadać?

COSY OUTDOOR FESTIVAL

Nie jest tajemnicą, że kobiety marzną dużo szybciej niż mężczyźni. Wszystko przez niższą od męskiej aż o 20% masę mięśniową i wolniejszy metabolizm. To one sprawiają, że jest między nami aż 7 stopni różnicy w odczuwaniu temperatury. Inaczej niż mężczyźni czują także siebie w Naturze, ale na to nie ma już parametrów. W outdoorze nawet słownictwo jest zdominowane przez mężczyzn: „atak szczytowy”, „zdobywanie góry”, „pokonywanie szlaku” – to wszystko język ze świata wojny. Świata, który to co dzikie każe ujarzmić, to co nieprzewidywalne – opanować, a to co nieskazitelne wyeksploatować.

Mówi Joanna Długowska, organizatorka i pomysłodawczyni Cosy Outdoor Festival:

Tak się składa, że to dzikie i zmienne to my – kobiety. To dla nas stworzyłam Cosy Outdoor Festival, bo uważam, że powinnyśmy się w końcu w tym outdoorze śmiało rozgościć. To pierwszy taki festiwal, podczas którego celebrujemy to, co dzikie, wolne i piękne – zarówno w nas samych, jak i w przyrodzie. To przestrzeń, w której siostrzeństwo zajmuje miejsce rywalizacji, a zdobywanie szczytów zastępują zachwyty nad pięknem i potęgą przyrody. Czas na górskie opowieści kobiecym głosem – czułym, ale silnym, odważnym ale wrażliwym, czasem chaotycznym, ale naszym.

Zarezerwuj sobie weekend 17-20 listopada i zajrzyj do przytulnego Schroniska w Dolinie Roztoki na Cosy Outdoor Festival. W uroczej dolinie, w kameralnym gronie spędzisz wspólnie 4 dni wypełnione warsztatami w terenie z pracowniczkami Tatrzańskiego Parku Narodowego, spotkaniami z podróżniczkami, pisarkami i naukowczyniami, relaksującą jogą i nieoczywistą sztuką lokalną.

Poznasz tajniki orientacji w terenie i sprawnego korzystania z map. Ruszysz w góry tropem dzikich zwierząt, poznasz ich zwyczaje i sposoby ochrony. Będzie czas na rozmowy o przyrodzie, przygodzie i zrównoważonej górskiej modzie, bo kto powiedział, że w kobieta w outdoorze nie może wyrazić swojego stylu? 

Szczegóły programu na:

Festiwal wspierają:

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0