HomeNowości z rynku

The North Face: Summit Series™ Footwear – kolejny krok w rozwoju alpinizmu

The North Face prezentuje nową kolekcję Summit Series Footwear – najlżejszą i najbardziej innowacyjną na rynku, będącą prawdziwym przełomem w dziedzinie obuwia wysokogórskiego.

David Goettler w terenie alpejskim w nowych butach Breithorn (fot. Mathis Dumas / The North Face)

Nowa kolekcja butów The North Face powstała z myślą o tych, którzy chcą piąć się do góry jeszcze szybciej, łatwiej i dalej. Na co dzień trudno jest zapomnieć o ogromnych zmianach klimatycznych, jakie obserwujemy nie tylko w wysokich górach, ale niemal we wszystkich zakątkach świata. Temperatury zarówno latem, jak i zimą, stają się wyższe, a pogoda jest coraz bardziej nieprzewidywalna. Wyzwaniem dla projektantów nowego wysokogórskiego obuwia, było więc nie tylko zadbanie o zdolność jego adaptacji do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, ale także do stale zmieniających się warunków. Właśnie tak powstały buty, które wyróżniają znakomite właściwości techniczne, niska waga oraz wyjątkowa uniwersalność.

Kolekcja Summit Series™ Footwear została pod każdym kątem przetestowana przez doświadczonych, światowej sławy alpinistów podczas najbardziej wymagających wypraw. Właściwości modelu Torre Egger sprawdził w tym roku m.in. David Göttler w czasie ataku szczytowego na Mount Everest, z kolei Herve Barmasse oraz Mike Arnold przetestowali innowacyjną technologię obuwia, wspinając się w skałach i w lodzie oraz przemierzając lodowce.

Nowe buty z kolekcji The North Face Summit Series Cayesh w akcji (fot. Mathis Dumas / The North Face)

Wśród nowych butów z serii Summit Series™ znalazły się:

  • Torre Egger – całoroczna propozycja stworzona do technicznej wspinaczki w wysokich górach z możliwością adaptacji do zmieniającego się terenu i temperatury.
  • Cayesh – uniwersalne letnie buty zapewniające wyjątkową swobodę ruchów oraz mobilność podczas wspinaczki.
  • Breithorn – lekkie, wygodne i wytrzymałe buty do trekkingu w wysokich górach, w pełni przystosowane zarówno do poruszania się po lodowcach, jak i po skalistym terenie.
  • Cragstone Pro – hybrydowe buty podejściowe odpowiednie do biegów trailowych i do trekkingu, gwarantujące precyzję ruchów oraz responsywność nawet w bardzo urozmaiconym terenie.

Nowe buty z kolekcji The North Face Summit Series Cayesh w akcji (fot. Mathis Dumas / The North Face)

We wszystkich wymienionych modelach zastosowano technologię FUTURELIGHT™, która zapewnia wodoodporność i oddychalność. Z kolei za imponującą wytrzymałość w najbardziej wymagającym terenie oraz wyjątkową lekkość odpowiada zastosowanie włókien Spectra®, które jednocześnie czynią nowe modele najlżejszymi butami wysokogórskimi na rynku. Perfekcyjne dopasowanie buta do stopy to zasługa systemu sznurowania BOA, natomiast niezrównaną przyczepność (zarówno do skały, jak i do lodu) gwarantują trwałe podeszwy Vibram®.

Nowa kolekcja The North Face Summit Series™ Footwear będzie dostępna online na www.thenorthface.pl oraz w wybranych sklepach stacjonarnych od 20 października. Aby być na bieżąco z nadchodzącymi premierami, obserwuj @thenorthface na Instagramie oraz Facebooku.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0