HomeRynek outdoor

Garmin Winter Press Trip – technologia w promieniach słońca

Garmin Polska przy współpracy ze Snow PR zaprosił do Zakopanego – do hotelu Aries – dziennikarzy, influencerów i youtuberów. Event, którego partnerem był również Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe upłynął w dobrej, górskiej atmosferze – na uczestników czekały tatrzańskie wycieczki – skitourowa i piesza. Warunki, a przed wszystkim, słońce dopisało!

Wycieczka skiturowa Garmin Winter Media Trip (fot. Bartek Pawlikowski / Garmin Polska)

Spotkanie było również pretekstem do zaprezentowania szerokiego spektrum technologii Garmina. Nam najbliższe są oczywiście urządzenie z rodziny InReach oraz zaawansowane zegarki z nawigacją GPS (i długą listą przydatnych na wyprawach i treningach funkcji). O ścisłej technologicznej współpracy pomiędzy TOPR a Garminem opowiadał Naczelnik Jan Krzysztof oraz odpowiedzialny za dział nowoczesnych technologii Marcin Józefowicz. A jest ich nie mało: tworzenie dokładnych map, nawigacja, komunikacja w trudnych warunkach podczas pełnych wyzwań akcji ratowniczych – wszystko to służy zapewnieniu bezpieczeństwa, wpisując się misje TOPR.

Wycieczka skiturowa Garmin Winter Media Trip (fot. Bartek Pawlikowski / Garmin Polska)

Podczas górskich wycieczek goście mieli również możliwość zapoznania się z możliwościami różnych modeli zegarków GPS – klasyfikowanych przez Garmina jako „przygodowe”. Wśród testowanych modeli znalazły się Fenix 7 oraz Epix. Urządzenia charakteryzuje długi czas pracy baterii, nawigacja oparta na wielu globalnych systemach, aktualizowane mapy, a nawet wbudowana latarka.

Sprawdzenie detektorów – wycieczka skiturowa Garmin Winter Media Trip (fot. 4outdoor.pl)

Jakub Szałamacha i Marcin Striczek z Garmina wprowadzili uczestników w świat swojego ekosystemu, w którym znajdziemy aplikację Garmin Messenger, smartwatche GPS, komputery rowerowe, nawigacje samochodowe, lotnicze, żeglarskie, a nawet urządzenia do treningu psów.

Event zbiegł się również z premierą nowych zegarków dla biegaczy z serii Forerunner 265 i Forerunner 965. Modele oferują m.in. zaawansowane pomiary treningowe, asystenta regeneracji i codzienne statystyki dotyczące zdrowia.

Garmin Winter Media Trip upłynął w słonecznej pogodzie, świetnej atmosferze, wzbogacony wrażeniami kulinarnymi (restauracje Leśniczówka i Giewont!) – duża w tym zasługa specjalizującej się w outdoorze i narciarstwie ekipy Snow PR, no i oczywiście głównego bohatera, czyli Garmina.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0