HomeNowości z rynku

AKU CONERO30 – tradycja, technologia, środowisko

Kompletne DNA marki zamknięte w jednym ikonicznym produkcie – przedstawiamy buty trekkingowe CONERO30, czyli limitowaną wersję kultowego modelu, który 30 lat temu podbił serca miłośników górskich wypraw.

CONERO GTX zaprojektowane zostały w 1992 roku z inicjatywy założyciela marki AKU, Galliano Bordina. Był to jeden z najbardziej trwałych modeli butów trekkingowych dostępnych na włoskim rynku. Mimo upływu czasu nic się nie zmieniło – buty niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród fanów trekkingu. Model łączy w sobie wszystko to, co najlepsze we włoskim designie, a estetyka idzie w parze z wytrzymałością i nieprzeciętnym komfortem.

30 lat później na rynek trafia limitowana seria butów CONERO30 powstała we współpracy z Pierem Callegarini, autorem kultowego pierwowzoru. Specjalna, limitowana seria składa się z trzech wersji kolorystycznych, z których każda reprezentuje jedną z podstawowych wartości marki. Klasyczny brąz odpowiada tradycji i rzemiosłu. Barwa żółta to symbol zaawansowanych technologii i świeżości, a także znak rozpoznawczy marki Vibram. Trzecia, niebieska wersja produktu posiada warstwę zewnętrzną wykonaną z materiału pochodzącego z recyklingu i odpowiada trosce o środowisko tak ważnej dla marki AKU.

AKU Conero30 GTX (materiały prasowe AKU)

CONERO30 to również uczczenie wieloletniej i owocnej współpracy pomiędzy AKU i VIBRAM. Podobnie jak 30 lat temu, także teraz model wyposażono w doskonale przyczepną podeszwę Vibram Fuora, która świetnie radzi sobie w trudnych górskich warunkach. W przypadku wersji CONERO30 Yellow flagowa, złota barwa charakterystyczna dla logo VIBRAM pokryła w całości model. Jest to jedyny dostępny na rynku but trekkingowy, w którym zastosowano żółtą podeszwę Vibram – tradycyjnie producent wymaga, aby logo wyraźnie odznaczało się od koloru podeszwy.

AKU Conero30 GTX (materiały prasowe AKU)

We wszystkich trzech wersjach buta jako śródpodeszwę wykorzystano piankę EVA amortyzującą wstrząsy podczas marszu, dzięki czemu trekking staje się prawdziwą frajdą. Cholewka to kombinacja skóry zamszowej i technologii Air 8000 – zapewnia oddychalność butów, a gumowy rant ochronny zabezpiecza przed ostrymi krawędziami skał.

AKU Conero30 GTX (materiały prasowe AKU)

Dodatkowo każdy z trzech wariantów kolorystycznych wyposażono w niezawodną membranę Gore-Tex Performance Comfort, która gwarantuje pełną wodoodporność i utrzymanie właściwej termoregulacji. Lekka i cienka membrana nie podbija wagi butów – para waży zaledwie 1310 g.

Z okazji jubileuszu świętujmy razem z AKU – ku czci tradycji, technologii i środowiska.

Więcej informacji na http://www.aku.it.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0