HomeTargi

Outdoor by ISPO – wybrane punkty programu. Co nas czeka w Monachium?

Setki marek w 3 halach na powierzchni ponad 33 000 m2, wiele ciekawych platform oraz program poruszający aktualne wyzwania branży sportowej pod hasłem „Same feeling. New OutDoor”.

Think new: Awards & Innovations

ISPO Award
Należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień. Przyznawana jest za innowacyjne produkty i usługi w branży outdoorowej. Przedstawiciele i wystawcy marek outdoorowych będą czekali na odwiedzających w hali A2.
Gala wręczenia ISPO Award
Kiedy: poniedziałek, 3 czerwca 2024, godz. 17.00
Gdzie: Orange Stage, Hala A1

ISPO Textrends Award
Przyznawana jest za innowacyjne tekstylia, tkaniny i produkty odzieżowe. Tym razem nagroda trafi do produktów wyróżnionych przez jury ISPO Textrends na sezon wiosna/lato 2026. Więcej informacji o wybranych markach i producentach będzie można uzyskać, odwiedzając halę A3.
Gala wręczenia ISPO Textrends Award
Kiedy: poniedziałek, 3 czerwca 2024, godz. 12.00
Gdzie: Orange Stage, Hala A1

Strefa Start-upów
Uczestnicy mogą tu poznać najnowsze i najbardziej kreatywne produkty, usługi oraz rozwiązania start-upów z dziedziny sportu i outdooru.
Gdzie: przestrzeń start-upowa będzie znajdować się w hali A1.

ISPO Brandnew
ISPO Brandnew to największa na świecie platforma dla start-upów sportowych, które prezentują tutaj swoje najnowsze i najbardziej kreatywne produkty, usługi i rozwiązania. Wśród licznych odwiedzających ISPO Brandnew spotkać można zarówno dziennikarzy, bloggerów, influencerów sportowych, jak i potencjalnych klientów handlowych oraz inwestorów szukających ciekawych inwestycji w branży sportowej. Platforma powstała w roku 2000 i od tego czasu przewinęło się przez nią wiele marek, które aktualnie są rozpoznawalne na rynku międzynarodowym, takich jak: GoPro, Naish Kites, Maloja, Nixon, On.

Outdoor by ISPO (fot. Messe Muenchen)

Think sustainable: For our planet

Sustainability Hub
Platforma Sustainability Hub pojawiła się na targach ISPO już w 2010 roku. Od tego czasu prezentowane są tu rozwiązania zgodne ze ideą zrównoważonego rozwoju mające zastosowania zarówno w handlu, jak i w produkcji artykułów sportowych. W tym roku we współpracy z marką Vaude, uznawaną za lidera w zakresie proekologicznych rozwiązań w swoich produktach outdoorowych, targi stworzyły wspólną przestrzeń wystawienniczą. W tej przestrzeni zaprezentowane zostaną różnorodne rozwiązania i produkty przyjazne dla środowiska. W programie między innymi panele dyskusyjne (m.in. Race to Zero – wtorek, 10:00) i prezentacje tematyczne w ramach Green Stage i Material La.

Interaktywne laboratorium materiałowe (Material Lab)
Zajmuje się rozwojem surowców pochodzenia biologicznego oraz obiegiem zamkniętym produktów. W strefie laboratorium będzie okazja do poznania innowacyjnych i ekologicznych materiałów, w tym m.in. zdobywcy nagrody ISPO Award 2022 z wizjonerskim materiałem sporządzonym z resztek konopi czy kurtką wykonaną ze słoneczników.
Kiedy: w godz. 11.00-12.00 – przestrzeń Sustainability Hub
(tury, spotkania, prezentacje: poniedziałek – Icebug, myclimate,
Iteratif, Rab i Lowe Alpine; wtorek – Exped, Carbonfact, Interzero,
Sympatex, YKK, Retraced; środa – Vaude, Carbon, Fair Wear Foundation)
w godz. 15.00-16.00 – przestrzeń Material Lab
Gdzie: Hala A3, przestrzeń wystawiennicza zrównoważonych marek
Do stref można zapisać się jako wystawca lub uczestnik na stronie ISPO.com. Zwiedzanie z przewodnikiem możliwe jest codziennie!

Think together: People & Stories

Outside Area
Po razy kolejny w kinie Autrium będzie można zobaczyć filmy z European Outdoor Film Tour, czyli corocznej trasy filmowej, prezentującej najlepsze obrazy dokumentalne o tematyce outdoorowej i przygodowej. Zaplanowana jest też prezentacja na temat nagrody 21st Century Adventurer Awards, która jest przyznawana w ramach EOFT za dokonania i wyzwania podróżnicze.

Orange Stage
Od wykładów poprzez panele dyskusyjne po ceremonie wręczania nagród.
Poniedziałek, 3 czerwca 2024:
godz. 12:00: Gala wręczenia ISPO Textrends Award
godz. 17:00: Gala wręczenia ISPO Award
Wtorek, 4 czerwca 2024:
godz. 09:20: Sesja oddechowa z Chase Tucker
godz. 10:00–15:00: Run & Trail Summit
godz. 15:15: Prezentacja nagród 21st Century Adventurer Awards
godz. 16:00: Inspirujące rozmowy ze sportowcami, m.in. Stefanem Glowaczem – niemieckim alpinistą, Nasim Eshqi – irańską wspinaczką, Kimi Schreiber – niemiecką ultrabiegaczką
Think active: Action areas

Climbing Hub
Oprócz ściany do boulderingu, na której w pierwszy dzień będzie można zobaczyć m.in. wspinacza Thomasa Hubera, odwiedzający będą mogli zapoznać się ze strefą wystawienniczą marek takich jak Deuter, Ortovox, Mammut, Petzl, Edelrid i Aludesign. Climbing Hub zostanie zorganizowany po raz pierwszy podczas targów letnich.
Gdzie: Hala A1

Trailrunning Test Track
Oprócz zapoznania się ze sprzętem biegowym, będzie można wziąć udział w prezentacjach i sesjach z ultrabiegaczami, w tym między innymi z Kimi Schreiber, biegaczką z teamu Adidas Terrex.
Gdzie: Hala A1

Watersports Hub
Przestrzeń dla marek związanych ze sportami wodnymi, jak Fashy, F2 Fun & Function, WILI WILI TREE, Sun Bum, Restube, Baltic, ONESUN Sports i Khroom.
Gdzie: Hala A2

Outdoor by ISPO (fot. Messe Muenchen)

Think international: Travel around the world

Wystawcy marek outdoorowych z ponad 30 krajów zaprezentują swoje produkty – od odzieży po sprzęt. Wiele marek przedstawi swoją ofertę w ramach prezentacji wspólnych tzw. Country Villages. W hali A1 znajdziemy ITALIAN VILLAGE z markami włoskimi, natomiast w hali A3 znaleźć będzie można SCANDINAVIAN VILLAGE z oferą marek skandynawskich i FRENCH VILLAGE.
Think collaboratively: Networking & party

Nie ma OutDoor by ISPO bez dobrej atmosfery oraz przestrzeni do networkingu i nawiązywania znajomości. O to też zadbali organizatorzy, dlatego w ramach programu praktycznie każdego dnia zaplanowano aktywności takie jak m.in. VAUDE Sustainability Party i OutDoor Campsite Party.

OutDoor by ISPO Party
Kiedy: poniedziałek, 3 czerwca 2024, od godz. 18.00
Gdzie: strefa Atrium, pomiędzy halami A i B
Napoje i muzyka gratis

SAZ Anniversary Drink: 50 years get-together
Kiedy: wtorek, 4 czerwca 2024, od godz. 17.00
Gdzie: strefa Atrium, pomiędzy halami A i B
Napoje i muzyka gratis

VAUDE Sustainability Party
Kiedy: wtorek, 4 czerwca 2024, od godz. 18.00
Gdzie: stoisko VAUDE, Sustainability Hub w A3
Napoje, przekąski i muzyka gratis

OutDoor Campsite Party
Kiedy: wtorek, 4 czerwca 2024, od godz. 20.00
Gdzie: OutDoor Campsite, Messestadt Ost
Partner: Young Pirates, Globetrotter

***

Więcej informacji o targach – OutDoor by ISPO 2024 – Think out of the Door

oraz na stronach organizatora – ispo.com/en/outdoor.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0