Home

Nowa kolekcja firmy Petzl

Petzl prezentuje swoją najnowszą kolekcję na rok 2008. Znajdziemy w niej między innymi; kijki trekkingowe, ultralekki kask wspinaczkowy i plecak na jednodniowe wspinaczki wielkościanowe.

Kask METEOR III

Ultralekki kask wspinaczkowy w nowych barwach! Cechują go doskonałe parametry techniczne, komfort wspinaczki oraz wyjątkowy design. Petzl proponuje dwie, nowe wersje kolorystyczne – zieloną i pomarańczową – dla wspinaczy, którzy chcą podkreślić swój styl! Zaprojektowany w jednym rozmiarze – 53-61 cm.

Petzl, kask Meteor IIIMeteor III firmy Petzl

Meteor III to bardzo lekki (tylko 235g) i znakomicie przewiewny kask do wspinaczki – niemal nie czuje się go na głowie. Wentylacja jest dwukrotnie większa, niż w poprzedniej wersji (87 cm2 powierzchni wentylacyjnej). Komfort zapewnia wewnętrzna wkładka ze spienionego polistyrenu.

Prosta, kompletna i skuteczna regulacja wszystkich parametrów:
– regulacja położenia opaski na głowie – na wysokości karku
– regulacja obwodu opaski na głowę
– boczne sprzączki paska pod brodę umożliwiają regulację przód / tył.

Mechanizm regulujący obwód opaski, na czas transportu, może być schowany do wnętrza skorupy.
Kask wyposażony został w 4 zewnętrzne zaczepy do mocowania czołówki lub osłony na twarz VIZION. Dostarczany z workiem do transportu.

Cena: 289 zł.
CE / UIAA

Plecak BUG

Plecak na jednodniowe wspinaczki wielkościanowe. Przeznaczony jest do transportu sprzętu na podejściu i "szpeju" niezbędnego w ścianie.

 

Petzl, plecak BugBug firmy Petzl

Dzięki formie zaokrąglonego prostokąta jest pojemny, mimo minimalnych rozmiarów. Mieści wygodnie pojemnik z wodą, jedzenie, ubranie, buty. Został tak skonstruowany, by podczas wspinania nie ograniczać swobody ruchów i dobrze dopasowywać się do anatomii. Tkwiąc stabilnie i wysoko na ramionach nie ogranicza dostępu do uprzęży, worka na magnezję, czy uchwytów sprzętowych. Charakterystyczne cechy to; ergonomiczne profilowane szelki – dobrze wentylowane dzięki technologii Frame Patent, oddychający materiał od strony pleców, chowany pas biodrowy, regulowany pas piersiowy, boczne taśmy do zmniejszania rozmiarów plecaka i taśmy do podczepienia liny na czas transportu. Ponadto detale dedykowane specjalnie dla wspinaczy: mini-kieszonka na topo, szpejarka i łatwo dostępna kieszeń na przewodnik. Plecak waży 570 g, przy pojemności 18 L. Uszyty z nylonu (100%).

Cena: 165 zł.

Oświetlenie sygnalizacyjne SIGNAL

Signal, czyli oświetlenie sygnalizacyjne emitujące czerwone światło w trybie ciągłym lub pulsującym. Posiada wielokierunkowe źródło światła (3 diody LED), daje 1800 widzialności i jest dostrzegalne z dużej odległości, nawet do 1000 m.

Petzl, czołówka Signal 1Signal firmy Petzl

Signal ma uniwersalne zastosowanie: sport, ratownictwo i prace na wysokości. Posiada zintegrowany klip i wymienną, regulowaną opaskę elastyczna, dające wiele możliwości zamocowania, a dalej wygodny, intuicyjny włącznik. To również lekka i zwarta konstrukcja: tylko 22 g z bateriami.

Petzl, czołówka Signal 2
Signal jest odporna na temperatury: od – 300 C do + 600 C, wodoszczelna: do – 1 m. Czas świecenia to 120 h w trybie pulsującym i 40 h w trybie stałym. Czołówka zasilana jest 2 bateriami litowymi CR2032 (dostarczane z czołówką).

Cena: 39 zł

COMPACT ST
PETZL CHARLET

Kije trekkingowe marki Petzl Charlet: teleskopowe, zwarte, ergonomiczne. Przeznaczone są do wszystkich rodzajów turystyki, do przemieszczania się po śniegu – pieszo lub na nartach.

Petzl, kijki Compact STCompact ST firmy Petzl

Compact ST, lekkie (554 g para), wykonane z aluminium – klasyczne, z wygodną rączką pokrytą neoprenem, zapobiegającym ślizganiu się ręki na uchwycie, nawet przy długim marszu. Trzyelementowa konstrukcja pozwala na zmniejszenie długości po złożeniu (min. 105 cm, max. 140 cm, dł. po złożeniu 71 cm). i wygodniejszy transport. Zewnętrzny systemem regulacji Power Lock zapewnia szybkie i niezawodne dopasowanie (możliwość regulacji mocy i wysokości zaciśnięcia). W wyposażeniu 2 pary talerzyków: lato / zima.

Cena: 265 zł

COMPACT PLUS
PETZL CHARLET

Kije trekkingowe marki Petzl Charlet: teleskopowe, zwarte, ergonomiczne. Przeznaczone są do wszystkich rodzajów turystyki, do przemieszczania się po śniegu – pieszo lub na nartach.

 

Petzl, kijki COMPACT PLUSCOMPACT PLUS firmy Petzl

Compact PLUS, lekkie (504 g para), wykonane z titanalu – z wygodną taśmą nadgarstkową z neoprenu oraz przedłużonym uchwytem („antypoślizgowa" pianka neoprenowa z uchwytu wydłużona jest na część kija). Trzyelementowa konstrukcja pozwala na zmniejszenie długości po złożeniu (min. 105 cm, max. 140 cm, dł. po złożeniu 71 cm). i wygodniejszy transport. Zewnętrzny systemem regulacji Power Lock, zapewnia szybkie i niezawodne dopasowanie (możliwość regulacji mocy i wysokości zaciśnięcia). W wyposażeniu 2 pary talerzyków: lato / zima. Lekkie.

Cena: 365 zł.

COMPACT COMPOSIT
PETZL CHARLET

Kije trekkingowe marki Petzl Charlet: teleskopowe, zwarte, ergonomiczne. Przeznaczone do wszystkich rodzajów turystyki, do przemieszczania się po śniegu – pieszo lub na nartach.

 

Petzl, kijki COMPACT COMPOSITCOMPACT COMPOSIT firmy Petzl


Compact COMPOSIT, z włókna węglowego – to najlżejsze i najbardziej zaawansowane z kolekcji Petzl Charlet. Ważą zaledwie 398 g przy długości 125 cm! Włókno węglowego znakomicie redukuje masę kijków przy niezmniejszonej wytrzymałości oraz tłumi drgania, powstające w czasie chodzenia. Wygodna rączka pokryta neoprenem zapobiegającym ślizganiu się ręki na uchwycie, nawet przy długim marszu. Miękka i oddychająca taśma nadgarstkowa. Trzyelementowa konstrukcja pozwala na zmniejszenie długości po złożeniu i wygodniejszy transport. Zewnętrzny systemem regulacji Power Lock zapewnia szybkie i niezawodne dopasowanie (możliwość regulacji mocy i wysokości zaciśnięcia). W wyposażeniu 2 pary talerzyków: lato / zima. Lekkie. Dostępne w wersji: 125 i 140 cm.

– Compact Composit 125
Długość (min/maks): 105-125 cm
Długość po złożeniu: 64 cm
Ciężar (pary): 398 g

– Compact Composit 140
Długość (min/maks): 105-140 cm
Długość po złożeniu: 71 cm
Ciężar (pary): 426 g

Cena: 485 zł.

źródło: amc.krakow.pl


 

 

 


 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0