HomeRynek outdoor

W zgodzie z naturą – Pure Leaf Collection Lafumy

Kolekcja Lafumy Pure Leaf jest odzwierciedleniem proekologicznego podejścia firmy do rynku i stosowanej technologii. Znajdziemy w niej modele atrakcyjne dla klientów, innowacyjne, a jednocześnie – a może przede wszystkim przyjazne dla środowiska. Unikalne w kolekcji Lafumy jest to, że technologie ekologiczne stosowane są przez firmę nie tylko przy produkcji odzieży, ale również sprzętu i obuwia.

Lafuma logo

Lafuma jest jednym z liderów europejskiego rynku outdoorowego. Jej działalność ma w oczywisty sposób wpływ na środowisko. Firma dba jednak, aby wpływ ten był jak najmniej szkodliwy. Stąd stosuje zasady tzw. ekorozwoju, który – zapewniając zaspokojenie potrzeb naszej generacji – nie powinien ograniczać takiej możliwości przyszłym pokoleniom. Podejście to znajduje odbicie na trzech poziomach – filozoficznym, technologicznym (eco-design), ekonomicznym. Zobowiązania firmy są sformułowane w tzw. Pure Leaf Project.

Lafuma Pure Leaf Collection logo

Swoje proekologiczne podejście Lafuma stosuje przy wyborze projektantów i stosowanych przez nich technologii, wyborze metod produkcji i dostawców, a także środków transportu i metod dystrybucji oraz organizacji fabryk i ich pracy.

Projektowane są produkty atrakcyjne dla klientów, innowacyjne, ale równocześnie przyjazne dla środowiska. Wciąż poszukiwane są nowe, odpowiednie materiały i zawsze, gdy jest to możliwe, stosowane są materiały recyklingu. Modele eco-design dostępne są w zasadzie w każdej kategorii produktów oferowanych przez Lafumę.

Pure Leaf Collection spodnie, bluzka

Pure Leaf Collection, bluzka

W odzieży jest szeroka gama modeli z bawełny organicznej i konopii.

Pure Leaf Collection, bluzka

Wszystkie polary uszyte są z tkanin z serii Recycled. Modele Tim ecoline powstały z materiału Polartec Eco-engineering. Polar ten wytwarzany jest z przetworzonych odpadów przemysłowych i butelek plastikowych. Unikalne w kolekcji Lafumy jest to, że technologie ekologiczne znalazły swoje zastosowanie także w produkcji sprzętu i obuwia. Produkty te, wielokrotnie nagrodzone przez organizacje proekologiczne, zostały również docenione przez branżę. Plecak oraz technologia OutDry w butach dwukrotnie triumfowały na ispo – największej imprezie targowej w Europie.

Pure Leaf Collection

W procesie produkcji proekologiczne podejście firmy przejawia się w stosowaniu metod produkcji ograniczających powstawanie odpadów, konsumpcji energii i wody. Ogromne możliwości działań proekologicznych daje wybór sposobu transportu. Ograniczany jest transport drogowy, a jak najczęściej stosowany kolejowy i wodny. Transport po Francji odbywa się często przy użyciu barek rzecznych.

Dla Lafumy bardzo ważne w zarządzaniu i produkcji jest przestrzeganie zasad etycznych. Wyrazem tego są zakazy wykorzystywania pracy niewolniczej, pracy dzieci oraz dyskryminacji, obowiązuje poszanowanie pracowników i bezpieczeństwo pracy.

Firma podejmuje różne formy działań promujących ochronę środowiska np. akcje propagujące recykling. Sami pracownicy firmy dają przykład – np. uczestnicząc w akcjach sprzątania parków. Lafuma zachęca inne podmioty do stosowania technologii przyjaznych środowisku. Przy wyborze dostawcy często jest to jeden z decydujących argumentów. Od wielu lat współpracuje z WWF.

Lafuma jest przykładem firmy, w funkcjonowaniu której argumenty ekonomiczne nie przeważają nad etyką.

źródło: www.lafuma.com.pl

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0