Home

Na austriackich szlakach

Austriackie szlaki piesze kojarzą nam się przyjemnie z alpejskimi krowami, łąkami, podwieczorkami składającymi się z wiejskich przysmaków: natomiast ścieżki dydaktyczne dodatkowo oferują strawę duchową.

Austriackie szlaki

  • Szlak sera w Vorarlbergu

Tajniki regionalnej kuchni najlepiej można poznać odwiedzając Bregenzerwald. Szlak sera to nie droga w ścisłym tego słowa znaczeniu, jest to raczej zbiór dróg w regionie Bregenzerwald oraz stowarzyszenie gospodarzy, chłopów i producentów sera. Odwiedzający wtajemniczani są w proces wyrabiania doskonałego sera i mogą się osobiście przekonać o wysokiej jakości produktów. Ale atrakcje nie kończą się na łasowaniu: z wielu miejsc starują górskie szlaki w kierunku połonin i alpejskich serowni, gdzie można się przyjrzeć wyrabianiu sera, a nawet spróbować trochę pomóc. Można też po prostu zasiąść przed szałasem, oddać się pełnej beztrosce bujania w obłokach degustując domowe sery i boczek. Jeśli pogoda nie dopisuje, istnieje możliwość poznania historii produkcji sera na przestrzeni ostatnich 300 lat w muzeum serowarstwa w Hittisau – oczywiście tu również odbywają się degustacje.

Więcej informacji na:
www.kaesestrasse.at

  • Szlak ptasich treli w Górnej Austrii

Na szlaku ptasich treli doskonale czują się wędrowcy, miłośnicy przyrody oraz wszelkie gatunki ptaków. Idąc wzdłuż cieków wodnych można wsłuchać się w dźwięki lasu, gdzie szum i pluskanie wody miesza się z ptasim świergotem mysikrólika, najmniejszego ptaszka europejskiego lub śpiewem skowronków. Aby ułatwić rozpoznanie ptaków, można skorzystać z informacji umieszczonych na tablicach przy drodze.

Więcej informacji na:
www.oberoesterreich.at

  • Szlak Hal w Ziemi Salzburskiej

Poszukując dłuższej wędrówki dającej oddech duszy i ciału warto wybrać się na jeden lub kilka etapów Salzburskiego Szlaku Hal. Liczący 1.800 górskich połonin Salzburg jest landem o największej liczbie alpejskich pastwisk w Austrii. Ponad 500 szałasów czeka na wędrowców, gdzie są podejmowani miejscowymi przysmakami.

Więcej informacji na:
www.salzburger-almenweg.at

  • Szlak Malteiner Wasserspiele w Karyntii

Dolina Maltatal nazywana jest „doliną huczącej wody". Na szlaku Malteiner Wasserspiele można się przekonać skąd pochodzi taka nazwa. Trzy i pół godziny zajmuje wędrówka w głąb doliny, przybliżająca potęgę wodnego żywiołu. Głęboko wcięte wąwozy i jary, wygładzone przez wodę skały ukazują zabawę wody z ziemią i kamieniami. Rytmiczny szum i huk spadającej wody wprawia w nastrój medytacji.

Więcej informacji na:
www.kaernten.at

  • Szlak wodny Umbalfälle w Tyrolu

Na szlaku wodnym Umbalfälle główną atrakcją są formy krajobrazowe wydrążone przez wodę. Prägraten leży u stóp Großvenedigera – potężna góra dominuje nad okolicą. Nie trzeba od razu porywać się na zdobywanie głównego szczytu grupy Venedigera, aby móc przyjrzeć się niesamowitemu, naturalnemu spektaklowi. Zaraz za halą Islitzeralm rozpoczyna się szlak wodny, a po kilku minutach marszu, przy przejściu przez drewniany most, wędrowców wita spadający z hukiem wodospad Großbachfall, pryskając orzeźwiającą mgiełką na przechodzących. Z platformy widokowej widać kaskady Umbalfälle.

Więcej informacji na:
www.hohetauern-osttirol.at

Źródło: www.austriainfo.com

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0