Home

Speleo Salomon Czerwiec 2008

Czewiec 2008 w wykonaniu Speleo Salomon to udział w największych zawodach AR w Rosji – Red Fox Adventure, start w drugiej edycji ZHP Non Stop Adventure w Bełchatowie, Mistrzostwa Polski w rowerowej jeździe na orientację, kolejne edycje Mazovia MTB i wreszcie powołanie do życia nowej strony internetowej.

Speleo Salomon, czerwiec 2008Speleo Salomon, czerwiec 2008

Wyszarpani

Na początku czerwca wystartowaliśmy w drugiej edycji ZHP Non Stop Adventure w Bełchatowie. Artur i Remik z występującymi gościnnie Dorotą Kwiatkowską i Piotrem Weigtem po zaciętej rywalizacji wyprzedzili drugi zespół o 12 minut i nie tylko wygrali „Szarpaninę", lecz także umocnili się na pozycji liderów w całym cyklu ZHP.

Reszta teamu w tym czasie jednak nie próżnowała: Piotrek Dymus w Mistrzostwach Polski w rowerowej jeździe na orientację zdobył brązowy medal w sprincie oraz w sztafecie, startując z dwiema klubowymi koleżankami. A Aga, już zgodnie z tradycją, na dystansie mega wygrała kolejne edycje Mazovia MTB – w Żyrardowie i Lublinie, nie dała się też wyprzedzić żadnej z pań na trasie XC w Pucharze Mazowsza w Cegłowie.

Ze wschodu na zachód

Gdy polska drużyna narodowa odpadała z Euro 2008, a Robert Kubica zdobywał swoje pierwsze mistrzostwo Formuły 1, my (Trzech Piotrków i Ania Burlinova) próbowaliśmy ujarzmić dziką tajgę podczas największych zawodów AR w Rosji – Red Fox Adventure. Niestety, to tajga ujarzmiła nas: po 130 km i dobie napierania po zaśnieżonych szczytach, wiosłowaniu po lodowatym jeziorze i walce z chorobą Herciego, pierwszy raz od ponad dwóch lat zeszliśmy z trasy. Teraz, bogatsi o nowe doświadczenia, ostro trenujemy do zbliżających się wielkimi krokami startów na zachodzie: Kasia z Piotrkiem Kosmalą zmierzą się z angielskimi zespołami w Dirty Weekend pod Edynburgiem, a dwa tygodnie później dwie trzecie teamu będzie ścigać się ze światowymi tuzami w etapowym rajdzie Saab Salomon X-Mountain Games pod Mont Blanc we Francji.

Wirtualny team

Nareszcie jest – nasza nowa strona internetowa! Oprócz bardziej czytelnego i odświeżonego wyglądu znajdziecie tam kilkadziesiąt dotąd niepublikowanych zdjęć z naszych startów od 2002 roku, wykaz zawodów, relacje prasowe, aktualne profile wszystkich zawodników. Żeby nie było nudno, dwa razy w tygodniu będziemy publikować rajdowe newsy z całego świata, fakty z życia zespołu, relacje z zawodów i porady treningowe. Zapraszamy na www.speleoteam.pl.

Speleo Salomon Adventure Racing Team

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0