Home

Vinsion Expediton 2008

W piątek 2 stycznia 2009 r. o godzinie 16.00 (20.00 czasu polskiego), po siedmiu godzinach wspinaczki przy -35 st. C i silnym wietrze, Martyna Wojciechowska stanęła na Dachu Antarktydy.

Vinson Expedition, Martyna Wojciechowska

Masyw Vinsona (4 897 m n.p.m.) jest szóstym zdobytym przez Martynę szczytem w projekcie Korona Ziemi – siedem najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Do zamknięcia projektu pozostała Piramida Karstensz w Oceanii.

To najbardziej surowe środowisko na Ziemi i najtrudniejsza góra, jaką zdobywałam właśnie ze względu na jej niedostępność i trudne warunki klimatyczne. Dwa tygodnie oczekiwania na możliwość przedostania się na Antarktydę, a potem siarczysty mróz i silne wiatry przeszywały każdą komórkę mojego ciała. To była prawdziwa próba charakteru.

Podczas ataku szczytowego było mi naprawdę ciężko. Ale udało się! Teraz marzę o jak najszybszym powrocie do domu do mojej córki i najbliższych – mam nadzieję, że pogoda będzie mi sprzyjać i szybko wydostanę się z tego przepięknego, ale i nieprzyjaznego człowiekowi miejsca, jakim jest Biały Kontynent – powiedziała Martyna.

Anna Wróblewska 

Vinsion Expediton, sponsorzy

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0