Home

ispo winter 2009 – największe targi sportowe rozpoczęte

Punktualnie o 9 rano rozpoczęły się w Monachium największe targi sportowe i outdoorowe na świecie. W 16 nowoczesnych, przestronnych i funkcjonalnych halach (185 tys. m2) na odwiedzających czekają nowości prezentowane przez 1950 wystawców z 50 krajów (Polacy na targach ispo winter 2009)!

Ta niezwykła statystyka to odzwierciedlenie prestiżu oraz efektywności tej imprezy targowej. Organizatorzy przygotowali bowiem przemyślany podział na najważniejsze sportowe segmenty wśród, których nie może zabraknąć oczywiście outdooru (powierzchnia 3,5 hali), narciarstwa (2 hale) czy snowboardu (3 hale).

ispo winter 2009 - otwarcie targów (fot. 4outdoor.pl)ispo winter 2009 – otwarcie targów (fot. 4outdoor.pl)

Ispo to również wiele towarzyszących targom imprez, projektów oraz paneli – najważniejsze (z punktu widzenia branży outdoor) to EOG Association for Conservation, The New FreeHeel Village, ispo Best Ager, Snow Ice&Rock Summit presented by Marmot oraz zawody Pucharu Niemiec DAV w boulderingu.

Warto wspomnieć o projekcie EOG Association for Conservation skupiającym przedstawicieli branży outdoor angażujących się w przedsięwzięcia związane z szerokopojętą ochroną przyrodu. Jednym z ostatnich projektów organizacji jest finansowe wsparcie budowy Trans Boundary Hiking Trail – szlaku turystycznego na granicy Albanii i Macedonii. To ambitne wyzwanie realizowane jest w ramach inicjatywy European Green Belt, odpowiedzialnej za ochronę niezwykłego piękna i unikatowej fauny i flory tych dotkniętych nie tak dawno konfilktem terenów.

ispo winter 2009 - otwarcie targów (fot. 4outdoor.pl)ispo winter 2009 – otwarcie targów (fot. 4outdoor.pl)

The New FreeHeel Village to odpowiedź na stale rosnącą grupę narciarzy pozatrasowych, od skiturowców, freeride’owców a na telemarkowcach skończywszy. Ten typ narciarstwa wspaniale łączy najważniejsze (choć wciąż elitarne) trendy sportów ekstremalnych czyli indywidualizm, ekologiczną świadomość, wolność oraz szacunek dla natury. Odwiedzający wioskę będą mogli poznać najnowsze trendy telemarku, a wszystko to w przyjaznych, ułatwiających komunikację stoiskach. Całość ekspozycji dopełnia wystawa o historii telemarku.

Snow Ice&Rock Summit presented by Marmot to cieszące się już od kilku lat dużym powodzeniem miejsce wymiany poglądów na temat najważniejszych branżowych trendów, którego ważnym elementem są workshopy (m.in. SOG ispo get-together, Workshop Membrane – Key to Technical Apparel, Workshop Outdoor Footwear, ispo Trend-Barometer), prelekcje oraz pokazy filmów. W tym roku swoje produkcje zaprezentuje Studio Hybryd, a swojej ekspedycji na Ziemię Baffina opowie Stefan Glowacz!

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0