HomeImprezy outdoor

Salomon Trail Running – Rekord na Pilsku

W sobotnie południe w Korbielowie główną ulicę szczelnie wypełnili biegacze – potężna grupa zarówno początkujących jak i najlepszych biegaczy górskich w Polsce, oraz reprezentanci Czech, Słowacji i Ukrainy. W momencie startu ich jedynym celem był górujący nad okolicą i spowity we mgle szczyt Pilska.

Bieg zaliczany do czterech najtrudniejszych biegów w kraju był szóstą edycją cyklu Salomon Trail Running. Zawodnicy mieli do pokonania 9km dystans z potężnym, 917 metrowym przewyższeniem, z czego pierwsze 3,5 km prowadziły asfaltem a pozostała część już tylko kamienistymi ścieżkami.

Salomon Trail Running - Bieg na Pilsko, startSalomon Trail Running – Bieg na Pilsko, start (fot. Monika Strojny)

Pierwszy bardzo stromy podbieg i pierwsze kryzysy dopadły uczestników jeszcze przed połową dystansu, czołówka z Marcinem Świercem i Janem Wydrą biegła, większość jednak musiała maszerować. Na pocieszenie zaraz był pierwszy z trzech punktów z wodą i sto metrów wypłaszczenia.

Salomon Trail Running - Bieg na PilskoSalomon Trail Running – Bieg na Pilsko (fot. Monika Strojny)

Do Hali Miziowej ze zmiennym nachyleniem i jednym zbiegiem, trasa prowadziła szlakami i ginęła we mgle na finałowym, ostrym podejściu na sam szczyt.

Najlepszy czas w historii nie został pobity ale frekwencja zaskoczyła wszystkich – z 516 zapisanych zawodników metę przekroczyło 383 co stanowi absolutny fenomen w biegach górskich w Polsce! Tym bardziej więc zapraszamy jeszcze niezdecydowanych na kolejne edycje cyklu – za dwa tygodnie w Gorce (40 km) a za trzy na bieg trailowy do Gdyni (10 km).

Salomon Trail Running - Bieg na Pilsko (fot. Monika Strojny)Salomon Trail Running – Bieg na Pilsko (fot. Monika Strojny)

Pełne wyniki, aktualny ranking oraz zdjęcia już znajdują się na stronie www.trailrunning.pl . Tam też znajdziecie informacje o wszystkich pozostałych edycjach. Zapraszamy.

Najszybsi

Panie:

1. Magdalena Białorczyk-Jarzębowska 1:01:43
2. Dominika Wiśniewska 1:03:2
3. Eliza Stokowy 1:05:32

Salomon Trail Running - Bieg na Pilsko, podium panie (fot. Monika Strojny)Salomon Trail Running – Bieg na Pilsko, podium panie (fot. Monika Strojny)

Panowie

1. Marcin Świerc 50:00
2. Jan Wydra 51:16
3. Maciej Dawidziuk 51:19

Salomon Trail Running - Bieg na Pilsko, podium panowie (fot. Monika Strojny)Salomon Trail Running – Bieg na Pilsko, podium panowie (fot. Monika Strojny)

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0