HomeImprezy outdoor

Mistrzostwa Świata Małego i Dużego Trójmiasta w Nordic Walking

W sobotę 25 października rozegrano na gdańskiej plaży Mistrzostwa Świata Małego i Dużego Trójmiasta. Wystartowało 220 zawodników.

Nazwa Nordic Walking w świecie outdooru pada coraz częściej. Nie jest to jeszcze w naszym polskim wykonaniu sport masowy, ale w ciągu kilku ostatnich lat popularność chodzenia z „dwoma kijkami" wzrosła u nas bardzo wyraźnie, a z czystej rekreacji narodziłała się całkiem poważna dyscyplina. Wraz ze wzrostem popularności Nordic idzie również bardziej uporządkowana (ubrana w struktury) organizacja tego sportu. Mamy już Polską Federację Nordic Walking, mamy siatkę klubów i stowarzyszeń miłośników fińskiego „wynalazku", otwierane są szkoły, prowadzone są kursy. I co najważniejsze – m. in. dla rangi sportu – organizowane są zawody, i to nierzadko o charakterze międzynarodowym.

Przykładem są rozegrane w minioną sobotę (25 października) Mistrzostwa Świata Małego i Dużego Trójmiasta w Nordic Walking. Pomorska impreza skusiła ponad 200 zawodników, w tym reprezentantów Niemiec – czyli kraju, który przoduje w Europie jeśli chodzi o procent uprawiających NW. Organizatorzy przygotowali dla zawodników trzy dystanse – 6 km, 12 km i 18 km, a przy tym bardzo atrakcyjną trasę biegnącą ścieżkami nadmorskiego Parku im. Ronalda Reagana i plażą w Brzeźnie.

Mistrzostwa Świata Małego i Dużego Trójmiasta w Nordic WalkingMistrzostwa Świata Małego i Dużego Trójmiasta w Nordic Walking (fot. mosir.gda.pl)

Dystans 12 km wybrał między innymi gość specjalny zawodów, złoty medalista z Pekinu, wioślarz Adam Korol, który „przywędrował" na metę jako czwarty. Tę kategorię wygrał aktualny Mistrz Świata Amatorów w NW, Michał Stasiewicz. Na dystansie 18 km triumfowali natomiast; tegoroczna złota medalistka Mistrzostw Świata NW w Austrii, Katarzyna Prusik oraz Bogusław Barburzyński, srebrny medalista Mistrzostw Polski w chodzie na 20 km sprzed czterech lat.

Więcej o imprezie (w tym relacja) na stronie www.mosir.gda.pl

źródło: mosir.gda.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0