HomeNowości z rynku

YY Vertical – lider w treningu wspinaczkowym. Nowa marka w Crag Sport

YY Vertical to francuski producent akcesoriów wspinaczkowych i treningowych. Produkty tej marki znalazły się w ofercie krakowskiego dystrybutora – Crag Sport.

Przenośne przyrządy do treningu marki YY Vertical (fot. YY Vertical)

Założona w 2013 roku marka zyskała popularność wprowadzając na rynek wysokiej jakości okulary asekuracyjne dla wspinaczy, dzięki którym asekurując partnera nie trzeba unosić głowy i ryzykować bólu odcinka szyjnego kręgosłupa. Z czasem asortyment firmy zaczął poszerzać się o kompleksowy sprzęt zaprojektowany dla poszczególnych etapów treningu wspinaczkowego: od rozgrzewki, poprzez trening właściwy, aż po regenerację.

Oferta firmy skierowana jest do wspinaczy o różnym poziomie zaawansowania, a także do fanów innych sportów wertykalnych, jak narciarstwo, biegi przełajowe czy kolarstwo górskie. Inteligentnie zaprojektowane chwytotablice, kule i chwyty treningowe oraz przyrządy do ćwiczeń w rodzaju ringów i taśm oporowych są doskonałym wsparciem i urozmaiceniem w treningu: wspierają jego różnorodność i ułatwiają zwiększenie jego wydajności, pomagając przy tym zmniejszać ryzyko kontuzji. Torby na linę, szczotki do chwytów i woreczki na magnezję o oryginalnym i zabawnym dizajnie ułatwiają i uprzyjemniają trening w skałach i na panelu, a ultralekkie pistolety do masażu łagodzą dyskomfort i ból oraz wspierają efektywną regenerację mięśni i skóry. Ofertę marki uzupełniają produkty lifestylowe: ceramiczne kubki z uchwytami i drewniane wieszaki na klucze, które będą świetnym prezentem dla każdego wspinacza.

Produkty YY Vertical (fot. YY Vertical)

YY Vertical wyróżnia się tym, że oferuje akcesoria treningowe, które dbają o wspinaczy na każdym etapie jego treningu i wspierają rozwój, ale też pomagają w rozluźnieniu mięśni po treningu. Kategorie produktowe, które oferuje marka to:

  • Chwytotablice, kule i chwyty treningowe: idealne do budowania siły, wytrzymałości i elastyczności.
  • Mobilne narzędzia treningowe: kompaktowe i przenośne, idealne do ćwiczeń w dowolnym miejscu.
  • Akcesoria takie jak torby na linę, szczotki do chwytów i woreczki na magnezję: łączą funkcjonalność z designem, ułatwiając dbanie o sprzęt.
  • Pistolety do masażu: doskonałe do regeneracji po intensywnym treningu.
  • Gumy oporowe i do ćwiczenia palców i rąk: świetne do rozgrzewki i treningu mięśni.
  • Produkty lifestylowe, w tym ceramiczne kubki i drewniane wieszaki na klucze, które mogą być doskonałymi prezentami dla miłośników wspinaczki.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą marki, a my przybliżymy te najbardziej, naszym zdaniem, kluczowe.

Chwytotablica YY Verticalboard One – umożliwia, wspinaczom na każdym poziomie zaawansowania, w zasadzie nieograniczony trening. Wykonana z drewna topolowego, pozostaje delikatna dla skóry, a jednocześnie zapewnia optymalne tarcie. Posiada aż 15 różnych chwytów i system wkładek magnetycznych, które zmniejszają głębokość uchwytu o 10 mm.

Penta – mobilny trenażer, przeznaczony do rozgrzewki oraz treningu w podwieszeniu i ciągu, w celu wzmocnienia pasywnych i aktywnych struktur palców, ramion, a także pleców. Sprzedawane są w parach, a wykonane z klejonej warstwowo brzozy i topoli. Co warto dodać, są ultralekkie: 220 g/sztuka.

Okulary YY Vertical Classic – to najbardziej kultowy produkt firmy, od którego wszystko się zaczęło. Wykonano je z cienkiej stali, która dopasowuje się do kształtu głowy. Dzięki okularom można asekurować długie drogi, nie ryzykując bólu karku i szyi.

Trenażery do ćwiczenia palców i rąk – Alien (poziom trudności: easy, medium, hard), Climbing ring (15 kg, 20 kg, 25 kg, 30 kg). Idealne do rozgrzewki, delikatnie aktywują ścięgna i mięśnie specyficzne dla wspinaczki, zmniejszając ryzyko kontuzji. Poprawiają siłę chwytu oraz inne istotne parametry.

Wszystkie akcesoria YY Vertical wykonane są z wysokiej jakości materiałów (m.in. drewna brzozy i topoli). Wyróżnia je przemyślana, ergonomiczna konstrukcja, która zwiększa ich uniwersalność i łatwość użycia. Ich skuteczność w optymalizacji wspinaczkowego treningu została potwierdzona we współpracy ze wspinaczami, trenerami sportowymi i fizjoterapeutami. Efektywnie wspierają we wzmacnianiu siły, wytrzymałości i elastyczności ciała oraz w optymalnej regeneracji po treningu, a także umożliwiają doskonalenie techniki wspinaczkowej. Tym samym pozwalają w większym stopniu cieszyć się sportową aktywnością.

***

YY Vertical tym samym wszedł do portfolio marek Crag Sport, a opieką objął go Filip Cebulak, do
kontaktu z którym serdecznie zapraszamy, filip@cragsport.pl, +48 453 671 279.

Informacja prasowa Crag Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0