HomeImprezy outdoor

Alpinus Winter Camp 2010

Przed nami impreza szkoleniowa Winter Camp na Turbaczu – zorganizowana z myślą o tych miłośnikach górskich wypraw, dla których wyzwanie i satysfakcja jest celem, a bezpieczeństwo sprawą priorytetową.

Alpinus Winter Camp 2010, logo

Zbliżają się ferie zimowe, czas, który chętnie spędzamy w górach. Podziwiamy ludzi na szlaku, zdobywców gorskich szczytów, idziemy w ich ślady, pokonujemy siebie i własne ograniczenia. Radość i satysfakcja każą patrzeć wyżej, na kolejne górskie trasy. Piękno miejsc i poznanych tam ludzi, powodują, że wracamy – wciąż i wciąż. Mamy szczęście. Czasami jednak ono nie wystarcza. Potrzebna jest wiedza, jak poradzić sobie w trudnych zimowych warunkach na górskim szlaku. Jak planować czas? Co zrobić, gdy zastanie nas noc w górach? Jaki sprzęt będzie potrzebny? Jak udzielić pierwszej pomocy w warunkach zimowych? Jak poprowadzić ludzi, którzy nam zaufali i wyruszyli z nami na szlak? Jak budować zaufanie?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziemy na tegorocznym szkoleniu WINTER CAMP na Turbaczu. Ta fantastyczna impreza zorganizowana jest przede wszystkim z myślą o tych miłośnikach górskich wypraw, dla których wyzwanie i satysfakcja jest celem, a bezpieczeństwo sprawą priorytetową. Większość wypadków górskich bierze się z niewiedzy o tym, jak zachować się na szlaku i brawury podejmowanych wyzwań, które często przekraczają granice naszych możliwości. Brak wiedzy i przecenianie własnych umiejętności prowadzą do niebezpiecznych sytuacji, które niestety mogą skończyć się źle. Doświadczeni wędrowcy i zdobywcy górskich szczytów znajdą tu również swoje miejsce, będą mogli podzielić się doświadczeniami i opowiedzieć o swoich niezwykłych przygodach. Uczymy się przecież najlepiej na własnych błędach, na nich budujemy własną siłę i dzielimy się z innymi.

Warto więc spotkać się, uzupełnić wiedzę, poćwiczyć, a łatwo nie będzie. Tam nie ma miękkiej gry. Bo góry są dla twardzieli. Najpierw trzeba pokłonić się z szacunkiem przed ich majestatem, a potem przystapić do ataku – na ich warunkach. Organizatorzy imprezy (Woda Góry Las) za główny cel stawiają sobie podzielenie się kompleksową wiedzą dotyczącą bezpiecznego i komfortowego poruszania się po górach w zimie. Cykl szkoleń obejmować będzie warsztaty z pierwszej pomocy, praktycznego doboru sprzętu biwakowego, poruszania się w terenie oraz wielu innych spotkań, które poprowadzą ludzie z pasją, doświadczeni turyści i specjaliści w danych dziedzinach. Zbudujemy igloo, wykopiemy jamę w śniegu, zmierzymy się z niezwykymi zadaniami. . Poznamy swoje możliwości, silne strony i obszary do pracy nad sobą.

WINTER CAMP to nie tylko szkolenia, lecz także świetna zabawa, wieczory przy ognisku, wspomnienia, opowieści, piosenki, klimat schroniska, nowe przyjąźnie. Magia gór, trudów wędówki po nich i ogromna satysfakcja. Na biwaku spotkać będzie można ludzi pozytywnie zakręconych z całej Polski. Będą niespokojne duchy, obieżyświaty, którzy to miejsca w domu nie zagrzeją, buty zedrą, wykopią spod ziemi kasę, by spełnić marzenie. Obozowisko również możemy zaliczyć do niezwykłych – swoje namioty rozbijemy na Turbaczu w Gorcach, 1310m n.p.m.

Organizatorzy czekają z niecierpliwością na to spotkanie. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.wintercamp.wgl.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 stycznia 2010 roku. Ilość miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

Karolina Kwiecień

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0