HomeImprezy outdoor

Freeride World Tour 2010

21 stycznia po raz trzeci rusza Freeride World Tour. A to oznacza, że w akcji zobaczymy najlepszych freeriderów świata. Głównymi sponsorami imprezy są Nissan i Swatch.

Freeride World Tour, logo

W styczniu br. już po raz trzeci najlepsi riderzy staną do walki o tytuł freeridowego mistrza świata w słynnym Freeride World Tour. Cztery główne przystanki tegorocznego cyklu to rosyjskie Sochi, amerykańskie Squaw Valley, francuskie Chamonix i szwajcarskie Verbier, a oprócz tego kilkanaście imprez kwalifikacyjnych, w których będzie można wywalczyć awans do finałowych zawodów.

W szranki staną wielkie nazwiska ekstremalnego narciarstwa, na czele z ubiegłorocznymi mistrzami: snowboardzistą Xavierem de le Rue i narciarzem Aurélienem Ducroz, obydwaj z Francji. Groźny będzie również najlepszy w 2008 roku Szwed Henrik Windstedt. Wśród kobiet na czele rankingu stoją Norweżka Ane Enderud i Amerykanka Susan Mol. Amerykanie będą mieć w tym roku jeszcze jedno mocne nazwisko. Do narodowej ekipy dołączy bowiem olimpijska mistrzyni Julia Mancuso.

Główną część Freeride World Tour zainauguruje rosyjskie Soczi, gospodarz Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku. 21 stycznia męska część FWT pojawi się w czołowym rosyjskim ośrodku narciarskim – Krasnaja Polana (ok. 40 km od Morza Czarnego), nazywanym przez niektórych „rosyjskim Courchevel".

Freeride World Tour, Soczi 2009Freeride World Tour, Soczi 2009 (fot. C. Margot)

30 stycznia, we francuskim Chamonix do męskiej elity freeriderów dołączą kobiety. W najsłynniejszym ośrodku sportów zimowych na świecie (w 1924 roku odbyły się tu pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie) w roli faworyta wystąpi pochodzący z Chamonix Aurelien Ducroz.

27 lutego narciarze przeniosą się za ocean, do słynnego Squaw Valley w Kalifornii – gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1960 roku. A 20 marca wielki finał rozegrany zostanie na północnej ścianie Bec des Rosses, w szwajcarskim Verbier. To właśnie w Verbier odbywają się popularne zawody freeridowe „Verbier Extreme".

Więcej informacji o Freeride World Tour 2010 (w tym kalendarz rund kwalifikacyjnych) na stronie: www.freerideworldtour.com

źródło: freerideworldtour.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0