HomeImprezy outdoor

The North Face Polish Freeskiing Open 2010 – wyniki

W zakończonych właśnie zawodach The North Face Polish Freeskiing Open 2010 zwyciężyli Roy Kittler z Niemiec oraz Zuzanna Stromkova ze Słowacji. Mistrzem Polski we Freeskiingu został po raz drugi z rzędu Szczepan Karpiel z Zakopanego.

Siódma edycja Polish Freeskiing Open już za nami. Po dwóch dniach zmagań na potężnej skoczni oraz w rail parku wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy, którzy podzielili między sobą nagrody o wartości 50 000 zł. Już podczas piątkowych kwalifikacji poziom pokazywanych ewolucji robił duże wrażenie. Na skoczni królował Per Christian Fosse z Norwegii, na railach najlepsze tricki pokazał Roy Kittler, który zwyciężył także w rozgrywanej wieczorem Night Session.

The North Face Polish Freeskiing Open 2010, Big AirBig Air (fot. Tomek Gola)

To jednak w sobotę zgromadzeni pod skocznią widzowie mogli zobaczyć na żywo najbardziej widowiskowe ewolucje. Po półfinałach skaczący bardzo trudnego technicznie Kangaroo Flipa PC Fosse wydawał się być murowanym kandydatem do zwycięstwa. Jednakże, w jednym ze swoich finałowych przejazdów Roy Kittler z Niemiec pokazał sw double cork 900, czym zasłużył na najwyższe miejsce na podium. Za nim uplasował się Jonas Hunziker ze Szwajcarii, a trzeci był wspomniany wcześniej Norweg.

Szczepan Karpiel z Zakopanego skacząc sw 900 zajął czwarte miejsce, i tym samym po raz drugi z rzędu został Mistrzem Polski we Freeskiingu PZN. Tytuł Wicemistrza Polski także po raz drugi z rzędu zdobył Jan Krzysztof. Trzecie miejsce zajął Piotr Wojarski, który do finałów dostał się mimo ciężkiego upadku w czasie treningów.

The North Face Polish Freeskiing Open 2010, podium Mistrzostw Polskipodium Mistrzostw Polski we Freeskiingu (fot. Tomasz Gola)

W rozegranych na zakończenie zawodów finałach konkurencji Rails znów najlepszy okazał się Roy Kittler. Wśród dziewcząt zwyciężyła Natalia Slepecka ze Słowacji.

The North Face Polish Freeskiing Open 2010, RailsRails (fot. Tomasz Gola)

W tym roku czterej najlepsi, niesponsorowani zawodnicy w wieku 12 – 20 lat dostali przepustkę do finałów The North Face Ski Challenge w Val Thorens. Koszty podróży do tej francuskiej miejscowości sponsor główny pokryje Stanisławowi Kastoremu, Janowi Gąsienicy Danielowi, Jakubowi Koziołowi i Pavolowi Kuricowi. Będą oni mieli szansę powalczyć z zawodnikami z całej Europy o roczny kontrakt sponsorski.