HomeRynek outdoor

Karina Hollekim – zawodniczka globalnego teamu The North Face® wraca na narty

Trzy i pół roku po groźnym wypadku, zawodniczka uprawiająca B.A.S.E jumping i free skiing Karina Hollekim powraca na stoki!

The North Face® jeden z największych na świecie producentów zaawansowanej technologicznie odzieży outdoorowej, butów sportowych oraz sprzętu turystycznego ma przyjemność poinformować, że Karina Hollekim należąca do globalnego teamu The North Face®, wraca do jazdy na nartach.

Karina HollekimKarina Hollekim

W sierpniu 2006 roku spadochron Kariny nie otworzył się w czasie pokazowego skoku spadochronowego w Szwajcarii. Uderzyła ona w ziemię z prędkością ponad 100 km/h. Potężna siła uderzenia spowodowała liczne obrażenia. Prawa kość udowa zawodniczki została złamana w czterech miejscach, a w lewej nodze doszło do ponad 21 otwartych złamań. W ciągu 45 minut Hollekim straciła ponad 3 litry krwi. Obrażenia, choć bardzo poważne, nie spowodowały śmierci. Chociaż w wypadku nie ucierpiały głowa i kręgosłup Kariny, miała ona już nigdy nie chodzić.

Z pewnością wielkim wyzwaniem było wstać każdego kolejnego dnia ze świadomością, że organizm, dzięki któremu mogła realizować swoje marzenia, już nigdy nie będzie taki sam. Nie zrezygnowała jednak z prawdziwie sportowego motto, że życie polega na podejmowaniu pewnych wyzwań, a to co się osiągnie zależy jedynie od własnej psychiki. Stopniowo, pokonując kolejne przeszkody, Karina zaczęła znowu chodzić.

Teraz, prawie trzy i pół roku później, po piętnastu bolesnych operacjach, Karina znów jeździ na nartach. Pierwszy łatwy zjazd, był pełen emocji i miał niewątpliwie wielkie znaczenie. Jak powiedziała Karina:

Powrót w góry i na stok, to było coś tak wspaniałego, że aż trudno uwierzyć mi, że to wszystko dzieje się naprawdę! Marzyłam o tym dniu przez ostatnie trzy i pół roku. Ułożyłam sobie to wszystko w głowie, jak powinien wyglądać ten dzień, co powinnam czuć? Jest nawet lepiej, niż się spodziewałam. Czuję się niesamowicie i myślę, że jestem dziś najszczęśliwszym dzieckiem na stoku. Po prostu nie mogę przestać się uśmiechać! Najlepsze, że to dopiero początek…

Karina jest uosobieniem idei "never stop exploring", która zawsze przyświecała The North Face®. Dokładnie takie jest jej życie. Stała się osobą rozpoznawalną na całym świecie – odważną i utalentowaną zawodniczką uprawiającą sporty ekstremalne. Jako wyjątkowa sportsmenka inspirowała innych. Jej siła i determinacja w dążeniu do odzyskania zdrowia są jeszcze bardziej inspirujące.

Jak skomentował Keith Byrne, Strategic Marketing Manager The North Face® dla krajów EMEA:

The North Face pozostaje w szczególnym związku ze swoimi zawodnikami. Ich życie inspiruje wszystkich, którzy tutaj pracują. Karina i jej doświadczenia uświadomiły nam wiele rzeczy, jednak przede wszystkim zainspirowały nas do tego, by w pełni korzystać z życia. Za to będziemy zawsze szanować Karinę.

źródło: The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0