Home

Rusza cykl Salomon Trail Running 2010

W tym roku już po raz czwarty organizujemy cykl biegów przełajowych i górskich Salomon Trail Running. Jego ideą, tak jak w latach ubiegłych, będzie zachęcenie jak największej liczby osób do biegania w terenie, poza asfaltowymi ścieżkami.

Salomon Trail Running, logo1

W zeszłym roku pomysł chwycił – w Biegu na Pilsko pobiliśmy rekord frekwencji biegów górskich w Polsce. W edycji w 2010 roku już wiemy, że rekordów będzie więcej: w biegach w Katowicach i Krakowie spodziewamy się ponad 1500 zawodników!

  • Trasy i dystanse

Cały Cykl odbywa się w naturalnym terenie. W dużych miastach są to parki i lasy, w górach – start i meta znajdują się w popularnych miejscowościach wypoczynkowych, a trasy biegną najpiękniejszymi szlakami turystycznymi. Dystanse są zróżnicowane (od 8 do 40 km), dzięki czemu nawet zupełni amatorzy mogą próbować swoich sił.

Dzięki dobrej opinii jaką wystawili nam biegacze, udało nam się włączyć do Cyklu nowe, choć często dobrze już znane, imprezy: Eko Biegi w Katowicach i Warszawie, Maraton Gór Stołowych oraz finałowy Bieg Trzech Kopców w Krakowie. Mamy nadzieję, że taka różnorodność terminów i lokalizacji pozwoli wielu zawodnikom i amatorom na wzięcie udziału w Cyklu.

  • Nagrody

Wzorem ubiegłego roku, będziemy prowadzić ranking, w którym każdy uczestnik będzie klasyfikowany automatycznie po biegu, a część nagród będzie rozlosowywana spośród WSZYSTKICH biegaczy na każdej imprezie. Nagrody to bony na zakupy w sklepach Salomon, techniczna odzież a także sprzęt biegowy oraz pulsometry treningowe. Łączna pula nagród wyniesie min. 50.000 zł.

  • Wspólne treningi

Nowością będą grupy biegowe trenujące pod okiem naszych instruktorów w Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Aby co tydzień skorzystać ze specjalnie przygotowanego (bezpłatnego) treningu, wystarczy wejść na stronę trailrunning.pl i zarejestrować się w wybranej grupie biegowej. Instruktor będzie odpowiadał za treningi swojej grupy, cykl przygotowań oraz będzie służył wszelkimi radami. Pierwsze spotkania już w kwietniu!

  • Biegi Salomon Trail Running 2010

START 21.03 Silesia Eco Run, Katowice
17.04 Gringo Trail Running, Gdynia
25.04 Toyota Ekobieg Choszczówka, Warszawa
22.05 Malta Trail Running, Poznań
13.06 Toyota Ekobieg Kampinos, Warszawa
26.06 Żar 2010, Bielsko Biała
10.07 Maraton Gór Stołowych, Góry Stołowe
15.08 Bieg o Złote Kierpce, Szczyrk
04.09 Gorce Maraton, Nowy Targ
FINAŁ 03.10 Bieg Trzech Kopców, Kraków  

Więcej na stronie: www.trailrunning.pl.

źródło: trailrunning.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0