HomeRynek outdoor

Magdalena Prask ambasadorem marki ENEA podczas wyprawy Polish Everest Expedition 2010

Magdalena Prask, poznanianka, alpinistka, fotograf, przewodnik górski, pilot wycieczek i bankowiec. Jej największą pasją są podróże oraz góry, co stara się łączyć przemierzając wszystkie kontynenty. Zdobycie najwyższych szczytów wszystkich kontynentów – Korony Ziemi wesprze jeden z największych w Polsce producentów, dystrybutorów i sprzedawców energii elektrycznej ENEA S.A.

Polish Everest Expedition 2010, logoMagdalena Prask, poznanianka, alpinistka, fotograf, przewodnik górski, pilot wycieczek i bankowiec. Jej największą pasją są podróże oraz góry, co stara się łączyć przemierzając wszystkie kontynenty. Zdobycie najwyższych szczytów wszystkich kontynentów, tzw. Korony Ziemi wesprze jeden z największych w Polsce producentów, dystrybutorów i sprzedawców energii elektrycznej ENEA S.A.

W poniedziałek 22 marca br. o godzinie 11.00 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przy Al. Niepodległości 16 w sali 143 odbędzie się konferencja prasowa Pani Magdaleny Prask – ambasadora marki ENEA podczas wyprawy „Polish Everest Expedition 2010" .

Celem wyprawy jest przypomnienie i uczczenie 30. rocznicy ważnego wydarzenia w skali światowego himalaizmu – pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest przez dwóch Polaków – Krzysztofa Wielickiego i Leszka Cichego.

Magdalena Prask realizując cel wyprawy będzie też pierwszą kobietą z Poznania i Wielkopolski, która stanie na szczycie Mount Everest.

Od wielu lat moją największą pasją są podróże, zwłaszcza te o górskim charakterze. Moim długofalowym celem jest zdobycie najwyższych szczytów wszystkich kontynentów tzw. Korony Ziemi. Osiągając go stałabym się jedną z niewielu Polek, której się to udało. W tym zakresie jestem na półmetku, stanęłam na szczycie Mont Blanc, Elbrusa, Kilimandżaro oraz Aconcagua – mówi Magda Prask, uczestniczka wyprawy i ambasador marki ENEA.

Magdalena Prask, Polish Everest Expedition 2010Magdalena Prask

Wyprawa rozpocznie się 27 marca br. i będzie trwać przez 60 dni. Trasa, którą podąży zespół wspinaczy Polish Mt. Everest Expedition 2010 jest wiernym odtworzeniem pierwszego ataku na szczyt z roku 1912. Spośród tras dostępnych na Everest jest to najdłuższe przejście Północno-Wschodnią Granią przez lodowiec Rongbuk.

Wyprawa została objęta patronatem medialnym m.in. Onet, TVN Warszawa, TVP Poznań, TVP Warszawa, Magazyn Świat, Wspinanie.pl, Magazyn Górski, Pomorska TV, Patio TV, Echo Miasta, NMP Magazyn Turystyki Górskiej, Odyssei.com, Podróże.pl, E- Góry.pl, Maratończyk.pl, GÓRYon-line.com, Geoturystyka, miesięcznik Extremium, Bezdroża.pl, Geozeta.pl, Górski Świat, Podróżnik, Wasze Podróże, Aktywni.pl, Moje Miasto Poznań mmpoznan.pl.

Jako amator narciarstwa alpejskiego, żeglarstwa i nurkowania jestem świadomy, że każda aktywność sportowa jest doskonałą okazją nie tylko do doskonalenia sprawności fizycznej, ale również do przezwyciężenia własnych słabości, samorealizacji czy rozwoju osobistego. Cieszę się, że ENEA będąc jedną z największych spółek energetycznych w kraju może wspierać takie inicjatywy. Pomoc w zdobyciu Korony Ziemi będzie sukcesem zarówno p. Magdaleny Prask jako ambasadora marki ENEA jak również nas jako Grupy wspierającej wyprawę. Życzymy sukcesów w pokonywaniu kolejnych etapów trasy i wierzymy, że zdobycie Mount Everest przez pierwszą Wielkopolankę przyniesie nam wiele pozytywnych emocji – powiedział Maciej Owczarek prezes ENEA S.A.

Magdalena Prask zorganizowała ponad 10 wypraw globtroterskich. W czasie samotnej półrocznej podróży do Ameryki Południowej podążając przez Andy zdobyła szereg szczytów od Ziemi Ognistej do równika. Na co dzień trenuje teakwondo, wspina się na ściankach, jeździ na rowerze i pływa. Swoimi doświadczeniami dzieli się z innymi aktywnie działając w klubach górskich i podróżniczych, organizując liczne pokazy slajdów i wystawy zdjęć. Wyprawa na Mount Everest będzie spełnieniem jej największego marzenia.

Więcej informacji na www.magdalenaprask.pl.

Marta Mijas

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0