HomeImprezy outdoor

Lavaredo Ultra Trail: bieg przy świetle księżyca

Lavaredo Ultra Trail, bieg wspierany przez The North Face, odbędzie się w sercu Dolomitów 26 czerwca br. Dla zawodników, którzy wyruszą na ponad 90-kilometrową trasę będzie to prawdziwy test wytrzymałości. Wyścig o sumie przewyższeń 5000 metrów, z 24 godzinnym limitem czasowym oraz trudną technicznie trasą, zajmuje specjalne miejsce w kalendarzu biegów górskich we Włoszech i szybko staje się międzynarodowym klasykiem.

The North Face, logo

Wyścig Lavaredo Ultra Trail jest wyzwaniem dla każdego zawodnika, gdyż wymaga wysokiej wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Teren, którym wiedzie trasa jest bardzo suchy i dlatego mimo 4 punktów kontrolnych, w których będzie można się posilić i uzupełnić zapas napojów, Lavaredo będzie także testem zdolności dobrego planowania i strategicznego myślenia. Wyścig startuje o pólnocy, więc dodatkowym wyzwaniem dla zawodników jest wielogodzinny bieg w ciemnościach. Nagrodą za bezsenną noc będzie z pewnością zapierający dech w piersiach widok Tre Cime di Lavaredo o wschodzie słońca.

Jak powiedział Keith Byrne, Senior Strategic and Trade Marketing Manager The North Face EMEA, który brał udział w wyścigu

W zeszłym roku trasa miała tylko 60 kilometrów i już to było wielkim wyzwaniem. Tym bardziej ciężko jest mi sobie wyobrazić, że w tym roku do przebiegnięcia będzie aż 90 kilometrów! Lavaredo Ultra Trail odbywa się w niesamowitym miejscu o bardzo długich tradycjach związanych ze sportami górskimi, które zajmuje bardzo ważne miejsce także na biegowej mapie świata. Cieszy nas to, że możemy sponsorować to wydarzenie, chcemy by każdy miał okazję wziąć udział w tym klasycznym już biegu.

The North Face wspiera jedne z najtrudniejszych biegów wytrzymałościowych na świecie, które przyciągają najlepszych zawodników. Jednym z głównych celów pozostaje jednak zachęcenie każdego do szukania własnej drogi odkrywania świata. Poprzez sponsoring Lavaredo Ultra Trail, The North Face robi kolejny krok na drodze stworzenia sieci europejskich ultra – maratonów podobnych do The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc.

Więcej informacji na:
The North Face
eu.thenorthface.com
Lavaredo Ultra Trail
www.ultratrail.it

Jacek Będkowski

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0