HomeImprezy outdoor

Międzynarodowy Szczyt Górski (30.10-7.11)

Najlepsi himalaiści i alpiniści w dniach 30.10-7.11 spotkają się w Południowym Tyrolu podczas Międzynarodowego Szczytu Górskiego.

Międzynarodowy Szczyt Górski 2010, logoMiędzynarodowy Szczyt Górski (IMS – International Mountain Summit) to doskonała okazja, by spotkać się z największymi legendami wspinania. Wśród zaproszonych gości są m.in. takie osobistości jak Reinhold Messner czy Hans Kammerlander. W tym roku nie zabraknie także polskiego akcentu – podczas szczytu wystąpi polski wspinacz, Krzysztof Wielicki.

Zeszłoroczny szczyt można uznać za wielki sukces, liczba gości przekroczyła ponad 8500 osób. Reinhold Messne podsumował to w następujący sposób: "Nie znam żadnego innego festiwalu, który tak głęboko i gruntownie poruszałby tematykę związaną ze wspinaczką. IMS to platforma wymiany pomysłów. Jestem nim zachwycony!".

Near. nahe. vicino.

Motto Międzynarodowego Szczytu Górskiego to słowo "blisko" w trzech językach: angielskim, niemieckim i włoskim, czyli "near.nahe.vicino", które nawiązuje do bliskości człowieka z przyrodą.

IMS w tym roku towarzyszyć będą:

  • IMS Walk – Wyprawa górska w towarzystwie największych sław wspinaczki to doskonała okazja do rozmowy ze znanymi himalaistami i alpinistami z całego świata oraz do poznania pięknych tras pośród Dolomitów, wpisanych w czerwcu 2009 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNSECO. 
  • IMS Talk – Seria wystąpień, prezentacji, wykładów i dyskusji, do której zaproszono m.in. Kurta Alberta, Nives Meroi, Stephena Venables, Krysztofa Wielickiego, czy Steve’a House’a.

Międzynarodowy Szczyt Górski 2010, Steve HouseSteve House

  • IMS Kongres – Specjalna seria dyskusji z publicznością na tematy takie jak: zdrowie w górach, bezpieczeństwo, organizacje górskie, góry i kultura, góry i ludzie.
  • IMS Boulder Festival – czyli gratka dla fanów wspinaczki.
  • IMS Film – trzydniowy pokaz filmów związanych ze wspinaczką po najtrudniejszych drogach światach.

Więcej informacji na stronie www.ims.bz/en.html.

Anna Gomoła-Paradowska

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0