HomeNowości z rynku

Scarpa zastosuje OutDry w kolekcji butów alpinistycznych

Calzaturificio Scarpa sPa będzie wykorzystywać membranę i technologie OutDry w linii obuwia wysokogórskiego Phantom, w kolekcji wiosna 2011.

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani mogąc ogłosić partnerstwo z uznaną na świecie i wiodąca na rynku marką, taką jak Scarpa – komentuje Matteo Morlacchi, jeden z założycieli OutDry. – Alpiniści na całym świecie szanują markę Scarpa za jej przywiązanie do zaawansowanych technologicznie produktów, które doskonale sprawdzają się w każdych warunkach. Wraz z wykorzystaniem OutDry, sportowcy ci uzyskają jeszcze większą ochronę i wydajność – dodaje.

Buty Phantom Guide marki ScarpaButy Phantom Guide marki Scarpa

Uznany alpinista i autor szeregu rekordowo szybkich wejść, Ueli Steck, ściśle współpracował nad rozwojem projektu Phantom. Steck, który jest testerem jak i doradcą teamu R&D, zarówno w Scarpa jak i OutDry, potrzebował buta o udoskonalonej wodoszczelności, szczególnie ze względu na redukcje masy buta podczas wspinaczki w mokrym śniegu.

Technologia OutDry wykorzystuje metodę laminacji 3D, aby zaimplementować wodoodporną, wiatroodporną i oddychającą membranę bezpośrednio do wewnętrznej strony cholewki buta czy rękawicy. OutDry łączy się trwale z cholewką gwarantując w efekcie nienaganne dopasowanie, efektywność i precyzję wynikającą z wyeliminowania potrzeby stosowania taśm uszczelniających i szwów. System tworzy bardziej wodoszczelny produkt, obniżając jego wagę w przypadku przemoczenia, oraz poprawia wygodę użytkowania.

Modele Phantom 6000, Phantom Guide, oraz Phantom Ultra będą wykonane w technologii OutDry pozwalającej nakładać membranę bezpośrednio na cholewki wykonane z materiału K-tech. Dodatkową zaletą technologii OutDry jest, że może być zastosowana z wykorzystaniem ociepliny PrimaLoft dla połączenia wodoodporności i termoizolacyjności.

 Źródła: www.snewsnet.com, www.outdry.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0