HomeRynek outdoor

PrimaLoft podnosi poprzeczkę w dziedzinie ocieplin do śpiworów i odzieży

Po długim okresie badań i rozwoju PrimaLoft, światowy lider w produkcji ocieplin, przedstawia PrimaLoft Synergy – nowej generacji ocieplinę z włókien ciągłych, której zadaniem jest dostarczenie jeszcze lepszej izolacji i jednocześnie większej kompresyjności.

Nowa ocieplina jest też grubsza i bardziej miękka od swoich poprzedniczek. Ocieplina PrimaLoft Synergy została zaprojektowana do zastosowania w śpiworach i odzieży. Charakteryzuje się doskonałym stosunkiem wagi do izolacyjności, jest pakowana, wytrzymała i wodoodporna. W przeciwieństwie do puchu stosowanego w kurtkach i śpiworach, PrimaLoft Synergy nie przemieszcza się i jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu.

Złożona w 100% z mieszanki poliestrowych włókien różnej grubości ocieplina Primaloft Synergy cechuje się 25% wzrostem izolacyjności w stosunku do konwencjonalnych ocieplin z włókien ciągłych.

Primaloft Synergy po raz pierwszy została zaprezentowana podczas Outdoor Retailer Winter Market, gdzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony partnerów marki. Nowa ocieplina wkrótce zostanie zastosowana w odzieży i sprzęcie alpinistycznym, turystycznym oraz kampingowym.

– Dzięki innowacji technicznej Primaloft Synergy ustanawia nowy standard wydajności w dziedzinie ocieplin z włókien ciągłych – podsumowuje Eileen Berner, dyrektor marketingu i sprzedaży w PrimaLoft.

PrimaLoft Synergy uzupełnia istniejącą linię produktów firmy PrimaLoft: PrimaLoft One, PrimaLoft Sport, PrimaLoft Infinity, PrimaLoft Eco oraz PrimaLoft Eco Footwear.

Źródło: www.outdoorindustry.org

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0