HomeRynek outdoor

Nowe twarze w polskim teamie Five Ten

Z początkiem 2011 roku nastąpiły zmiany w polskim teamie Five Ten. Przedłużono współpracę z Edytą Ropek, a do zespołu dołączyli trzej nowi zawodnicy.

Edyta Ropek, która 2010 rok zamknęła z wieloma sukcesami na koncie oraz z tytułem Mistrzyni Europy we wspinaczce na czas, w 2011 roku nadal jest wspierana przez markę Five Ten.

Współpraca z Edytą przebiegała wzorowo, nie było wątpliwości, że w 2011 roku znajdzie się dla niej miejsce w polskim składzie 5.10 – mówi Maciej Czajkowski z firmy MJ Sport, polskiego przedstawiciela firmy Five Ten.

Edyta Ropek (fot. edytaropek.pl)Edyta Ropek (fot. edytaropek.pl)

Do współpracującej z marką Edyty Ropek dołączyły także trzy nowe twarze. Od tego roku team Five Ten to także: Adam Pustelnik, Maciek Ciesielski oraz Adam Karpierz.

Adam Pustelnik jest pierwszym Polakiem, któremu udało się poprowadzić najsłynniejszą 9a na świecie – Action Directe Wolfganga Güllicha z 1991 roku. Adam pokonał frankenjurajski klasyk w październiku ubiegłego roku, stając się tym samym 14-tym wspinaczem na świecie, który może poszczycić się tym osiągnięciem. Adam jest również trzecim Polakiem, któremu udało się poprowadzić drogę w stopniu 9a.

Adam Pustelnik (fot. Tony Cappucino)Adam Pustelnik (fot. Tony Cappucino)

Przede wszystkim jednak jest wspinaczem bardzo wszechstronnym, łączącym doskonały poziom sportowy z wielkościanowymi ambicjami, niestroniącym od trudnych wielowyciagówek i wypraw w odległe wysokogórskie rejony.

Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z Adamem – potwierdza Maciej Czajkowski.

O dołączeniu do teamu 5.10 pisze także Adam Pustelnik na swoim blogu, prowadzonym na stronie wspinanie.pl.

Na polskim rynku jest to marka znana i sprawdzona, szczególnie w trudnych warunkach naszego białego wapienia 🙂 Osobiście bardzo się cieszę z rozpoczęcia tej współpracy. Myślę, że wkrótce powinniście usłyszeć więcej o działaniach polskiego Teamu 5.10.

Kolejną z nowych postaci w zespole jest znany w środowisku przewodnickim Maciek Ciesielki, autor wielu nowych dróg i licznych powtórzeń zarówno w górach Europy, jak i Azji, USA, Alaski i w Patagonii. Maciek jest także instruktorem alpinizmu PZA oraz instruktorem wspinaczki sportowej i wysokogórskiej, jednocześnie współpracuje jako konsultant w firmach produkujących sprzęt outdoorowy.

Maciej Ciesielski (fot. Tadek Grzegorzewski)Maciej Ciesielski (fot. Tadek Grzegorzewski)

– Liczymy, że dzięki pracy z Maćkiem uda nam się pokazać, że 5.10 to nie tylko buty do wspinaczki, ale także świetne buty podejściowe – mówi Czajkowski.

Do teamu 5.10 dołączył także przedstawiciel młodego pokolenia wspinaczy, 20-letni Adam Karpierz, bohater filmu „Życie na przybloku”. Adam w ubiegłym roku poprowadził Hulk extension 8c+, która jest jak dotąd topowym przejściem w dorobku młodego wspinacza.

Adam Karpierz (fot. Maciej Oczko)Adam Karpierz (fot. Maciej Oczko)

Adam bardzo ambitnie podchodzi do wspinania i zapowiada się na mocnego zawodnika, dlatego cieszymy się, że możemy w jakiś sposób mu pomagać rozwinąć skrzydła – mówią przedstawiciele 5.10.

Do teamu 5.10 nie należy już Kinga Ociepka.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0