HomeRynek outdoor

Petzl wzywa do wymiany produktu: GRIGRI 2

Dotyczy wszystkich przyrządów asekuracyjnych GRIGRI 2 (D14 2O, D14 2G, D14 2B ), których pierwszych 5 cyfr numeru seryjnego znajduje się w przedziale miedzy 10326 a 11136.

Kontekst

Petzl odkrył, że zbyt duża siła działająca na uchwyt GRIGRI 2 może spowodować uszkodzenie, w konsekwencji którego uchwyt pozostaje w pozycji otwartej.

W wyniku tego uszkodzenia funkcja samoblokująca przestaje działać:

  • uszkodzone GRIGRI 2 działa jak klasyczny przyrząd asekuracyjny (np. ósemka),
  • jeżeli podczas używania uszkodzonego GRIGRI 2 nie trzyma się wolnego końca liny – zwiększa to ryzyko niekontrolowanego opuszczania. Nie używać GRIGRI 2 z uszkodzonym uchwytem.

Należy pamiętać, że używając przyrządu GRIGRI2 trzeba zawsze trzymać wolny koniec liny (patrz instrukcja obsługi GRIGRI 2).

Do dnia 20/06/2011 otrzymaliśmy poprzez naszą międzynarodową sieć dystrybucji 7 uszkodzonych produktów. Nie jest znana nam sytuacja, w której uszkodzenie uchwytu doprowadziłoby do wypadku.

Odpowiedź Petzl

Ponieważ bezpieczeństwo naszych użytkowników jest dla nas najważniejsze, Petzl zdecydował się na następujące działania:

  • zwiększenie mechanicznej wytrzymałości uchwytu we wszystkich GRIGRI 2 – począwszy od numeru seryjnego 11137, 
  • wycofanie wszystkich GRIGRI 2, których pierwszych 5 cyfr numeru seryjnego znajduje się w przedziale miedzy 10326 a 11136 i wymianę na nową, zmodyfikowaną wersję. Petzl pokryje wszystkie koszty związane z wysyłką.

Wezwanie do wymiany nie dotyczy poprzedniej generacji GRIGRI.

Mimo, że ryzyko uszkodzenia uchwytu GRIGRI 2 jest niewielkie, nasze ukierunkowanie na bezpieczeństwo klientów skłoniło nas do podjęciu decyzji o wymianie produktów. Mamy całkowitą świadomość niedogodności jakie niesie ze sobą ta sytuacja, zwłaszcza na początku sezonu wspinaczkowego. Cała załoga firmy Petzl firmy jest zmobilizowana by wymiana GRIGRI 2 przebiegła jak najszybciej. Dziękujemy za zaufanie jakim nas zawsze obdarzaliście.

Romain Lécot, Dyrektor Generalny Petzl

 

Źródło: Petzl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0