HomeNowości z rynku

Zapuść się w puszczę z Merrellem

Let’s Get Outside. Białowieża kusi wieloma atrakcjami. Chodź uchodzi za synonim oazy spokoju i odosobnienia, nie sposób się tam nudzić. Jest szczególnie pożądanym celem dla osób lubiących przemierzać leśne szlaki. Chcąc pieszo lub na rowerze zwiedzić ten zakątek Polski warto wybrać się tam w butach Merrell Covert.

Ich ochronny, odporny na zabrudzenia czubek buta sprawi, że błoto i podmokłe tereny nie będą problemem, a pozostanie tylko radość z widoków.

Merrell CovertMerrell Covert

Białowieża z puszczy słynie

Białowieża to duża wieś w województwie podlaskim, położona 4 km od pieszo-rowerowego przejścia granicznego z Białorusią. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim Puszczy Białowieskiej i Białowieskiemu Parkowi Narodowemu, który wraz z częścią Puszczy Białowieskiej na terenach Białorusi, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To doskonałe miejsce dla amatorów pieszych wycieczek, dlatego nie trać czasu i zapuść się w puszczę!

Przed wyruszeniem na wyprawę przygotuj jednak solidne obuwie. W ekstremalnych warunkach puszczy sprawdzą się doskonale buty Merrell Covert. To obuwie, które zapewni komfort chodzenia, nawet na nierównym i podmokłym terenie. Zastosowana w podeszwie środkowej poduszka powietrzna Merrell Air Cushion Midsole minimalizuje wstrząsy i stabilizuje piętę, natomiast usztywnione śródstopie i elastyczną przednią część obuwia zapewnia technologia Merrell Cycle-Treated. W takich butach możesz jeździć na rowerze lub wędrować po okolicach Białowieży cały dzień.

Szlaki i bezdroża

Zwiedzający mogą liczyć na doskonale opracowany, czterokilometrowy szlak na obszarze ochrony ścisłej Orłówka, po ustalonych, lecz nieoznakowanych trasach. Należy jednak pamiętać, że jest on dostępny jedynie z licencjonowanym przewodnikiem, a jego początek znajduje się nieopodal wsi Białowieża.

Turyści mogą również skorzystać z ponad 20 km szlaków pieszych i 14 km szlaków rowerowych dostępnych w Obrębie Ochronnym Hwoźna. Po szlakach tych można się poruszać samodzielnie. Są one doskonale oznakowane, ponadto wyposażone w liczne punkty widokowe, kładki oraz wiaty, chroniące przed deszczem i palącym słońcem. Przed opadami uchronią Was również wykonane z nubuku, skóry syntetycznej i siateczki buty Merrell Covert, dlatego wystarczy wybrać szlak i wyruszyć.

Zielony szlak, zwany „Wilczym Szlakiem”, bierze początek na skraju osady Zamosze, 1 km od wsi Masiewo. Przecina on cały teren Obrębu Ochronnego Hwoźna aż do Kosego Mostu. Ma 11,5 km długości. Czerwony szlak, zwany „Szlakiem wokół Uroczyska Głuszec” rozpoczyna się we wsi Masiewo I, prowadzi wokół Uroczyska Głuszec, ukazując ciekawy fragment Obrębu. Długość szlaku wynosi 5,5 km. Czarny szlak, zwany „Carską Tropiną” rozpoczyna się na składnicy przed Kosym Mostem. Długośd szlaku wynosi 4 km.1 Prowadzi on wzdłuż doliny rzeki Narewka, starą drogą usypaną jeszcze za czasów carskich – stąd jego nazwa.

Żubry z puszczy w rezerwacie

Żubry są niekwestionowaną wizytówką Puszczy Białowieskiej. To jedyne miejsce w Polsce, w którym można spotkać te fascynujące zwierzęta na wolności. Tym, którym szczęście nie dopisze polecamy wizytę w Rezerwacie Pokazowym Żubrów, który mieści się poza obszarem Parku, przy drodze z Hajnówki do Białowieży. Oprócz żubrów podziwiać można tu również dziki, wilki, jelenie, sarny, tarpany oraz żubronie, czyli zwierzęta będące skrzyżowaniem żubra z bydłem domowym.

Atrakcji bez liku

Białowieża to wbrew pozorom nie tylko puszcza i żubry. W Parku Pałacowym w Białowieży znajduje się Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego oraz dworek gubernatora grodzieńskiego, który obecnie spełnia funkcję siedziby Ośrodka Edukacji Przyrodniczej BPN. Podziwiać można kilka budowli wzniesionych za czasów cara Aleksandra III. Są to między innymi stajnie, Dom Marszałkowski, a także cerkiew pod wezwaniem Św. Mikołaja Cudotwórcy. W południowej części Białowieży znajdziemy natomiast nieczynny już carski dworzec kolejowy – Białowieża Towarowa, w którym obecnie mieści się Restauracja Carska. Godny zobaczenia jest również niewielki skansen budownictwa drewnianego ludności ruskiej Podlasia, w którym znajdują się dwa wiatraki.

Po całodniowym wypoczynku docenisz nie tylko uroki Białowieży, lecz również buty Merrell Covert. Ich wyściółka, wykonana z użyciem technologii Aegis, oraz wkładka Ortholite zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp i rozwojowi bakterii, dzięki czemu w drodze powrotnej będziesz mógł skupić się na wspominaniu pięknej, białowieskiej przyrody. Na pewno tu wrócisz!

DLA MĘŻCZYZN: Merrell Covert

Cena: 399 zł

Merrell CovertMerrell Covert

Profesjonalne buty męskie przeznaczone do wypraw pieszych i rowerowych oraz do użytku codziennego. Wykonane z nubuku, połączonego z wysokiej jakości skórą syntetyczną i siateczką.

Wierzch buta odporny na zabrudzenia. Specjalne wzmocnienia pięty i podbicia stabilizują oraz chronią stopę przed stłuczeniem i skręceniem. Usztywnione śródstopie i elastyczna przednia część obuwia dzięki technologii Merrell Cycle-Traested.

Buty dodatkowo wyposażone w technologie: Aegis – wykorzystana w wewnętrznych wkładkach zapobiega powstawaniu bakterii i nieprzyjemnego zapachu; system Ortholite – pochłania wilgoć i zapewnia długotrwały komfort, antypoślizgowa podeszwa Vibram® Buschwack daje stabilność i bezpieczeństwo w każdych warunkach, a poduszka powietrzna Merrell Air Cushion Midsole – amortyzuje wstrząsy i stabilizuje piętę.

Andrzej Szot

Konkret PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0